Yerköy’de MR cihazı hizmet vermeye başladı

Yerköy’de MR cihazı hizmet vermeye başladı
16 Kasım 2012 Cuma - 1624 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy Devlet Hastanesinde,  Görüntüleme Merkezi Ünitesinde, MR Cihazı ilçe halkına hizmet vermeye başladı

Yerköy Devlet Hastanesi görüntüleme merkezinde, MR ünitesinin İlçe halkının hizmetine açıldığını ifade eden Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sayit Usul, “Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazı olmadığından dolayı bugüne kadar Emar çektirmek için başta Yozgat olmak üzere diğer illere gitmek zorunda kalan Yerköylüler bu çileden kurtuldu.” dedi.

Başhekim Usul,  test çekimlerinin bitmesi ile Yerköylülere hizmet vermeye başladığını, bu cihazın hizmete girmesiyle birlikte Beyin Cerrahi, Fizik Tedavi, Ortopedi, Nöroloji hastalarının MR çekmek için başka il ve ilçelere gitmelerine gerek kalmadığını ve vatandaşların mağdur olmasının önüne geçildiğini belirti.

Usul, “Hastanemizin Görüntüleme Merkezi Ünitemizde, MR cihazın kurulum aşaması bitirilmiş olup, test çekimleri ile vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Bu anlamda hastanemizde test çekimleri ile hizmet vermeye başlanan bu cihaz Yerköy, Çiçekdağı ve Köseli halkına hizmet verecektir. Hastanemize kazandırlar MR Cihazı tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Haber : Yerköy Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.