HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,1550
  %0,28
 • EURO
  9,7089
  %-0,08
 • ALTIN
  457,33
  %-0,38
 • BIST
  1.393
  %-1,65
Yerköy’de Öğrencilerin Büyük Başarısı

Yerköy’de Öğrencilerin Büyük Başarısı

Yerköy ilçemizde bulunan Nurdoğdu Ortaokulu öğrencileri NASA tarafından düzenlenen “Sally Ride EarthCam Projesi´ ne katılarak bir ilki gerçekleştirdiler.
1702015natoNASA’ nın veri tabanı üzerinden projeye kaydolan öğrenciler Dünyanın herhangi bir yerinin fotoğrafını çekme imkanını elde ettiler.
Sally Ride EarthCam Projesi  ile ilgili bilgi veren Danışman   Mustafa Oğuz İbiş “NASA’nın, alanında uzman öğretmenler ve öğrenciler için hazırlamış olduğu Sally Ride EarthCAM (Earth Knowledge Acquired by Middle School Students = Ortaokul öğrencilerine Dünya Hakkında Bilgi Kazandırma) projesine Nurdoğdu Ortaokulu olarak müracaat ettik. Müracaatımızın kabul edilmesi sonrasında ISS = International Space Station (ABD’ ye ait UUİ=Uluslararası Uzay İstasyonu) üzerinde yer alan yüksek çözünürlüklü kameralarını bizim isteklerimiz doğrultusunda 4 gün kullanmamıza izin verildi. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya’nın herhangi bir koordinatında bulunan yerleşim yerinin görüntüsünü sansürsüz ve yüksek çözünürlüklü olarak bizzat kendileri fotoğraflama imkanı buldular.” dedi.
Sally Ride Earthcam Projesini  Astronomi, Uzay ve Coğrafi Bilimlere ilgisi olan ve sistematik çalışan 6. ve 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan bir ekiple gerçekleştirdiklerini vurgulayan Mustafa Oğuz İbiş “Dünya’da 910 okulun katıldığı bu etkinliğe öğrencilerimizin katılması ve ilçemizi başarıyla temsil etmesi bizleri son derece memnun etmiştir. Sally Ride EarthCAM projesi temel anlamda öğrencilerin Dünya’mızı keşfetmelerini ve Dünya üzerinde gerçekleşen meteorolojik olayları gözlemlemesi amacıyla öğrencilere sağlanan bir imkândır. Bu projeyi gerçekleştirirken yardımlarıyla başarılı olmamızı sağlayan tüm idarecilerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Periyodik olarak düzenlenen ve 14 – 17 Nisan 2015 tarihinde tekrarlanacak etkinliğe katılmak isteyen okulların https://earthkam.ucsd.edu/ internet adresinden başvurularını yapabileceklerini belirten Mustafa Oğuz İbiş önümüzdeki günlerde projede yer alan öğrencilere katılım sertifikalarının dağıtılacağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE