HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,5382
  %0,75
 • EURO
  10,1231
  %0,82
 • ALTIN
  495,12
  %0,28
 • BIST
  1.432
  %1,27
Başer, Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanı

Başer, Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanı

   

Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanlığına, AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer seçildi.
AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın istifası ile boşalan Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisayonu başkanlığına, AK Parti Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer seçildi.
Komisyon, yeni başkan seçimi gündemiyle toplandı. Seçim öncesinde söz alan komisyon sözcüsü ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 12 Şubat’ta çalışmalarına başlayan komisyonun faaliyetlerini anlatarak, çalışma süresi 1 ay uzatılan komisyonun 12 Haziran’a kadar raporunu yazacağını söyledi.
Son toplantıda komisyon başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan ve daha sonra da başkan vekili AK Parti Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer’in görevlerinden istifa ettiğini kaydeden Tunç, İçtüzük gereği yeni bir başkan seçilmesi gerektiğini vurguladı.
Daha sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal komisyona, Başkanlık için Av.Yusuf Başer’i, başkanvekilliği için de AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ı aday gösteren önerge sundu. Yapılan oylamada, komisyon başkanlığına Başer, başkanvekilliğine de Dağ seçildi.
Başer: ‘’Taslak raporu bir iki gün içinde sunacağız’’
Başer, komisyon başkanı olduktan sonra yaptığı konuşmada, raporun taslağını bir iki gün içinde komisyon üyelerine sunacaklarını bildirdi.
Başer, “İktidarıyla, muhalefetiyle ülkemizin daha özgür bir ülke olması, ülke demokrasisinin daha ileri noktalara gitmesi, hukukun ve hukuk devleti ilkelerinin tastamam yerine getirilmesi noktasında Meclisimizin yapması gereken düzenlemeleri yapacağımıza, yön verici noktada öneriler sunacağımıza yürekten inanıyorum.  Demokrasimiz için, özgürlüklerimiz için komisyon raporumuzun bir milat olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Başer, yapmış oldukları son toplantıda ‘’komisyonun çalışmalarının sona erdiği kararını aldıklarını hatırlattı ve bu aşamadan sonra kişileri ve kurumları dinlemek için zaman ve imkanolmadığını” söyledi.
Başer, “Eğer bu karardan yeniden dönersek, o zaman bizim inandırıcılığımız kalmaz diye düşünüyorum. Bizim amacımız haberleşme özgürlüğünde ve kişinin özel hayatıyla ilgili konularda devletin kurumlarının ve herkesin şeffaf olması. Toplumun beklentilerine cevap verecek, vatandaşlarımızın ‘acaba ben de dinleniyorum paranoyasını ortadan kaldıracak’  şekilde düzenlemeler yapmamız gerektiğini, kolluk kuvvetlerinin yapmış olduğu işlemlerle ilgili olarak Meclis denetiminin olması gerektiğini “ düşündüğünü söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE