HABER GÖNDER

 • DOLAR
  13,2251
  %-3,26
 • EURO
  15,1561
  %-2,39
 • ALTIN
  759,67
  %-2,41
 • BIST
  1.857
  %2,64
Gazetemiz 30 yaşında

Gazetemiz 30 yaşında

   

Yerköy Gazetesi, yerel basında önemli bir aşama kaydederek 30’uncu meslek yılına girdi. 10 Ocak 1983 tarihinde yayın hayatına başlayan Yerköy Gazetesi okurlarından aldığı gücü tecrübe ile birleştirerek, bugün 30 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor
Yayın hayatına 1983 yılında “Yerköy’ün Sesi” adıyla başlayan gazetemiz, kurulduğu günden beri ilçenin gelişimine ve tanıtımına katkı sağladığını ifade eden Yerköy Gazetesi sahibi Yakup Kayhan, gazetenin yayın hayatına başladığı günden bu yana doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışla ilçenin gelişimine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirti.
İlçe menfaatini kendi menfaatlerinden her zaman üstün gördüklerini kaydeden Yakup Kayhan, “Biz hiçbir zaman kendi çıkarlarımız doğrultusunda haber yapma anlayışı içerisinde olmadık. Her zaman vatandaşlarımızın, kamuoyunun sesi kulağı olmaya çalıştık. Bir yerde gördüğümüz eksiğin yada yanlışın giderilmesi adına ilçemize zarar vermeden kişilik haklarına saygılı olumlu yönde haberler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
Gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu ifade eden Kayhan, “Özellikle küçük şehirlerde gazetecilik mesleğini sürdürmek çok zor. Gerek ekonomik anlamda gerekse haber bulma yönüyle büyük şehirlere oranla çok zordur. Günümüzde yerel gazete olarak yayın yapan gazetelerimiz güçlükle ayakta durmaya çalışıyor. Bizler de çalışanlarımızla birlikte bir aile gibi kader birliği içerisinde en iyi şekilde ilçemize bu yönde hizmet etmeye çalışıyoruz.
Gazetecilikte mesai mefhumu yoktur. Gazetecilik mesleği aslında kutsal bir meslektir. Çünkü kamuoyunu siz bilgilendiriyorsunuz. Doğru, dürüst ve tarafsız olarak halkı bilgilendirirseniz halkta sizi takdir eder.
İnşallah bizler halkımızdan aldığımız güçle daha nice 30 yılı geride bırakıyoruz. Bu vesile ile gazetemizin 30’uncu yılı ilçemize ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.
Yerköy Gazetesi çalışanlarından Yazı İşleri Müdürü Murat Özarslan, Sayfa Editörü Ferhat Kayhan, Muhabir Özlem Hikmet Kayhan, Yerköy Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Özaslan, Sayfa Editörü Erkan Açıkgöz ve Muhabir Basri Çetin ise gazetenin 30’uncu yılına girmesinin kendilerinde büyük mutluluk ve sevinç yaşattığını belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji