HABER GÖNDER

 • DOLAR
  13,5261
  %0,14
 • EURO
  15,3070
  %0,04
 • ALTIN
  800,21
  %0,06
 • BIST
  1.914,33
  %0,21
Kaymakam Gale veda etti

Kaymakam Gale veda etti

   

Yerköy ilçe kaymakamı Bayram Gale, kaymakamlık makamında daire amirleri ile vedalaşarak veda etti.
Balıkesir’in Altıeylül ilçe kaymakamlığına ataması gerçekleşen Yerköy ilçe kaymakamı Bayram Gale, protokol üyeleri ve ilçe halkıyla vedalaşarak ilçeden ayrıldı.
Yaklaşık 4 yıldır ilçede kaymakamlık görevini yürüten kaymakam Gale, kaymakamlık makamında yaptığı açıklamada acısı ile tatlı ise Yerköy’de 4 yıl görev yaptığını ifade etti.
Gale, “ 4 yıl gibi süre zarfında Yerköy ilçemizde gerek kamu görevlileri olsun gerekse vatandaşlarımız olsun iyi ilişkiler kurarak çalıştığımıza inanıyorum.
Yerköy gelişmeye müsait bir ilçe, sadece Yozgat’ın değil tüm iç Anadolu’nun hem ulaşım hem ekonomik alandan en önemli ilçelerinden birisi olacak bunu temenni ediyoruz.  Göreve geldim süre boyunca kamu yatırımlarında önemli bir noktaya geldik. Bunları kısaca sıralarsak, eğitim yatırımları açısından ilçemizde devam eden ve bitmiş olan 9 tane eğitim yatırımı bulunmakta.
Devlet Su İşleri’nin (DSİ) büyük yatırımları için büyük emekler sarf ettik. Sekili ve Yerköy olmak üzer 2 tane sulama birliğimiz bulunmaktadır. Bulunan bu sulama birliklerimizin sulama ağları genişletilmiş olup Yerköylü çiftçilerimizin gelişmesi için büyük bir adım atmış olduk.
İlçemize bağlı köylerde içme suyu olan, yol sorunu olan, asfaltsız köy bağlantısı olmayan bir köyümüz dahi kalmamıştır. Şu durumda tüm köylerimizin asfaltları bulunmaktadır.
Yerköy ilçemizde, Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) projesi kapsamında köylere çocuk oyun parkları ve yollarına 17 bin617 metrekare(m2) parke taşı ve yapıldı.
Bunların yanı sıra yine köyü hariç diğer köylerimizde çocuk oyun parkları köyde bulunan çocuklarının hizmetine açılışını gerçekleştirdir.”dedi.
Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından ihale edilen Yerköy hükümet konağının Yerköy’e yakışır bir hükümet konağı olacağını ifade eden Gale, “1950’li Yıllarda Yerköy ilçemizde yapılan ve halen hizmet vermekte olan Yerköy Hükümet Konağının yenilenme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Tabi konak inşaatı bittikten sonra ilçemize yakışır bir hükümet konağı olacaktır. “şeklinde konuştu.
Kaymakam Gale, Yerköy’de görev yaptığı süre içerisinde kendisine destek olan Yerköy esnafına, siyasetçilere, sivil toplum örgütlerine ve ilçe halkına teşekkür ederek Yerköylülerin, gönlünde ayrı bir yeri olacağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. sayın kaymakamıza ilçemizde görev yaptıgı 4 yıl boyunca hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim,yeni görev yerinizde başarılı hizmetler yapacagınıza inanıyorum,sizin ilçemize sahip cıktıgınız kadar ilçemizdeki siyasetciler,bürokratlar ve iş adamlarımız velhasıl bizlerde size sahip cıksaydık inanıyorumki daha güzel daha büyük hizmetlerle yerköyümüze eserler bırakırdınız,inşallah yeni gelen kaymakamımız bize bizlerde ona sahip cıkarsak inanıyorumki yerköyümüze yakışır hizmetler olacak ilçemizde daha hızlı gelişme gösterecektir,tekrar yerköyümüze yapmış oldugunuz hizmetler için teşekkür eder,yeni görev yerinizde başarılar dilerim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji