HABER GÖNDER

 • DOLAR
  9,5530
  %0,18
 • EURO
  11,0986
  %0,29
 • ALTIN
  550,58
  %0,18
 • BIST
  1.509
  %1,09
MHP İlçe Başkanı Bozkurt’un Kandil Mesajı

MHP İlçe Başkanı Bozkurt’un Kandil Mesajı

   

MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt, Miraç Kandili mesajında kandil gecelerinin manevi duyguları tazeleyen, kişinin iç dünyasında adeta kendisini sorguladığı, hesaba çektiği geceler olarak önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Bozkurt, yayınladığı mesajında bu kutsal geceler ile insanlara kendini yenileme, ümitlerini tazeleme ve geleceği planlama için fırsatlar sunulduğunu işaret ederek “Bu manevi haz ortamında tüm insanlığa şefkat, merhamet ve insani duyguların hakim olduğu iç dünyamızın yansımasıyla, günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz hasletleri bizlere yaşatmaktadır.
Bu geceleri bir başlangıç olarak görenler için beklide iki cihanda kurtuluşa erme vesilesi olacaktır. İçinde pek çok hikmet ve sırrı barındıran Miraç Kandili, Hz. Muhammed’in (S.A.V) Mescid-i Haram’dan Mescid’i Aksa’ya yaptığı hikmet dolu yolculuk ve huzura kabul edilişin sırrı üzerinde düşünüldüğünde müminlere namaz ile adeta bir imtiyaz tanınmış, yaşamın her anında Yüce Allah’ın huzuruna erebilmenin ayrıcalığı inananlara verilmiştir.
Dünyamızın ihtiyaç duyduğu barış, şefkat, hoşgörü, adalet hasletleri bu geceler ile doruğa ulaşmaktadır. Kendisi için istediğini kardeşi için de isteyebilen bireyler arttıkça, önce karşısındakini düşünebilen toplumlar ile dünya barışı sağlanabilir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji