HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,5607
  %1,08
 • EURO
  10,3692
  %0,99
 • ALTIN
  513,11
  %0,98
 • BIST
  1.440
  %-0,97
Öğrenciler uyuşturucu madde konusunda bilgilendirildi

Öğrenciler uyuşturucu madde konusunda bilgilendirildi

   

Yerköy’de öğrencilere yönelik “madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele” bilgilendirme toplantısı yapıldı.
25032015maddeYozgat İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğünce (KOM), Yerköy Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilere “Madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele” konusu anlatıldı.
Konferansa salonunda KOM Şube memurları Kamil Ünlü ve Kadir Yıldız tarafından verilen seminerde, “Bağımlılık, Tehlikenin Geldiği Yer, Hedef Kitle, Gençler Neden Madde Kullanır?, Madde Bağlısı Yakınıma Nasıl Yardım Edebilirim, Bağımlı Olmamak İçin Neler Yapılmalı” konularında öğrencilere bilgilendirme yaptılar.
Şube Memuru Kamil Ünlü, madde kullanımı ve bağımlılığının ortaya çıkmasına merak, arkadaş grubuna uyma, farklı gözükmek arzusu, model alma, bir kereden bir şey olmaz düşüncesi, kişisel sorunlardan kurtulacağım yanılgısı gibi nedenlerin yol açtığının söyledi.
Eğitim hayatı konusunda da öğrencilere bilgiler veren Ünlü, madde bağımlısı olan kişilerin yaşamlarında ve aile hayatlarında başarısızlık içerisinde olduğunu, madde bağımlısı olan kişilerin genç yaşta hayatlarını kaybettiğini vurguladı.
Suç artışı gibi sosyal sorunları da beraberinde getirdiğini ifade eden Ünlü, uyuşturucu tacirlerinin kişilere özelikle arkadaşları vasıtasıyla yaklaştığını, “Bir kez dene” “Hoşuna gitmezse kullanmazsın” şeklindeki tuzaklarla onları kandırarak iş yaptıklarını ve gençlerin bu tür durumlara karşı kesinlikle uyanık olması gerektiğinin altını çizdi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE