HABER GÖNDER

 • DOLAR
  13,4726
  %0,72
 • EURO
  15,2894
  %0,96
 • ALTIN
  793,64
  %0,39
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Öğrencilere Aşure İkram Edildi

Öğrencilere Aşure İkram Edildi

   

Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 80.Yıl İlköğretim Okulu öğretmen ve idarecileri tarafından “Muharrem Ayı” dolayısıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 2.Geleneksel Aşure Günü’nde bin öğrenciye aşure ikram edildi. 
Aşure ikramına öğrencilerin yanı sıra Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Şimşek, Yerköy Öğretmenevi ve ASO Müdürü Celal Yılmaz’da katıldı.
Yerköy 80. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Bilal Özcan yaptığı açıklamada Muharrem Ayı’nın Allah’ın Ay’ı olarak isimlendirilen mübarek ve Bereketli bir Ay olduğunu söyledi.
Özcan, “Bu mübarek ayda geçen sene olduğu gibi hem kendi okulumuza hem komşu okula aşure ikramımızı yaparak geleneksel hale getirdik. Geleneklerimizde yer alan ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan aşure gününü gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Önümüzdeki yıllarda da bu etkinliği düzenli olarak gerçekleştirerek kurumsal bir kültür oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi
Öğrencilerin ve velilerin aşure dağıtımından oldukça memnun olduğunu ve hafta boyunca Muharrem Ayı ve aşure hakkında bilgilendirildiğini vurgulayan Özcan, “Dini ve milli değerlerimizi koruma ve bunları yeni nesile aktarma gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerin hem bilgi hem de kültürel boyutta kazanacakları çok şey olduğuna inandığımız için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinliğimizin tüm finansmanını karşılayarak yaklaşık bin kişiye aşure ikram etmemizde yardımcı olan öğretmen arkadaşlarıma ve bizi kırmayıp etkinliğimize katılan misafirlerimize çok teşekkür ediyorum.
İnşallah daha nice etkinlikleri böyle dayanışma ve paylaşma içerisinde gerçekleştiririz. Bu vesile ile Muharrem ayının ilçemize, ilimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji