HABER GÖNDER

 • DOLAR
  13,4726
  %0,72
 • EURO
  15,2894
  %0,96
 • ALTIN
  793,64
  %0,39
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Rektör’den, PTT

Rektör’den, PTT

   

Şimdi soracaksınız neden böyle bir başlık attığımı, Geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve 3 gün süren 6’ıncı klavye yarışmasını, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulumuz ev sahipliği yaptı. Gerek şahsım olarak gerekse Yerköy Gazetesi olarak 3 gün boyunca haberin yakın takipçisi oldum.
Cuma günü misafirlerini kabul eden Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulumuz, Cumartesi günü ise 6’ıncısı gerçekleşen Klavye yarışmasını organize etti.
Bunun yanı sıra, 14 okulun katıldığı ve 3 okulun ise birinci, ikinci ve üçüncü seçildiği bu yarışmanın Cumartesi günü, Yozgat’ta gala yemeği icra edildi.
Gala yemeği öncesi ve sonrası Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, bu etkinliğe teşrif etme zahmetinde dahi bulunmadı.
Tabii bu durum gerek Yerköy’den katılan birçok esnafımız tarafından tepkiye maruz kalırken, misafirler tarafından ise tebessüme yol açtı.
Tepki göstermeleri bence yerli yerinde bir durum. En azından Cumartesi günü öğlen saatlerinde gerçekleşen yarışmaya katılmamasını yoğun iş mesaisi diye anlaya biliriz ama Cumartesi günü davet edildiğini bildiği halde, PTT yani “Pijama, Terlik, Televizyon” un karşısından kalkıp veyahut zahmet edip gelmemesi herkesi olduğu gibi beni de derinden yaraladı. Bu durumda esnaflarımızın tepki göstermesi bence yerli yerinde biri durumdur.
Gala yemeğine taaa Yerköy’den yani 36 kilometrelik yolu kat edip gelmiş sayılı esnaflarımız zahmet edip gelmiş olan ağabeylerime teşekkür ederken (Ne kadarda gala yemeğine teşrif edip gitselerdi), taaa Yozgat merkezden yani 3 kilometrelik yolu kat edemeyip gelemeyen rektör Uçar’ı buradan mesaj göndermeyi borç biliyorum. Umarım bu tür etkinlikler de okulunuzu veyahut okulumuzu her zaman yalnız bırakısın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. Merhaba Ferhat Bey;
  PTT yani “Pijama, Terlik, Televizyon” benzetmesi değerli rektörümüz için kötü bir benzetme olmuş.Çok değil bir kaç yıl önce Yozgatımızda değil Rektör Prof.Ünvanlı birini bile bulmak zordu.Yerköyümüzde yapılan yarışmaya tabiki tüm ilçe halkının ve Tüm Yozgatın destek vermesi gerekiyor.Bırakın Yerköyü başka ilçemizde olsa onada elbirliğili destek çıkmamız gerekiyor.Ama Yozgata ve Yozgatlıya emeği geçmiş onun için çalışan,insanları eleştirirken biraz daha tutarlı laflar edilebilir.Saygılarımla

  • Mustafa bey merhaba, ilk öncelikle sizin yazınızı cevaplayarak başlamak istiyorum,
   1-PTT benzetmesi: Adalet MYO da gerçekleşen yarışma Bozok Ünv. temsil etmiştir. Bu yarışma, gezi, gala vs vs Cuma, Cumartesi ve pazar olmak üzer 3 gün misafirlerini kabul etti. Bu 3 gün boyunca rektör ne mesaj yayınlattı, nede gelmedi bu konuda artık “PTT” doğru bir sözmü yanlış mı size bırakıyorum. Bu okul Yerköy Gazetesini değil Bozok Ünv. ni temsil etmiştir. Karar Sizin?
   2- Rektör Unvanın olmaması konusunda mutabıkız ama bu yarışma da gelenler den duyduğum bizzat kulağımla bu okulun rektörü vs vs si yok mu diyenleri duydum bu konuda ne dersiniz onuda size bırakıyorum.
   3- her ilçedeki okul bizimdir, ben sırf Yerköy’de ikamet ettiğim için kullandım. ve her şekilde desteğimizi esirgemiyoruz. Bu konuda beni ve Gazetemizi araştıra bilirsiniz…
   NOT : Yazı Yazan arkadaşımız yani “Mustafa Yerköy” nickini kullanmaktansa kendi adını ve soyadını yazmasını tercih ederdim.

 2. Amacım Kesinlikli burda bir polemik oluşturmak değil,Eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim,Bu üniversitede,Bu yüksek okulda,Yerköy gazeteside hepimizin ben böle görüyorum eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen.Ben size ve gazetenizi en çok takip eden hemşerilerinizden biriyim.Sadece sizlerle birlikte yapıcı olmak adına birkaç söz safrettim dediğim gibi yanlış anlaşıldıysam tekrar Özür dilerim.Ama şunu tekrarlamakta fayda buluyorum burada eğitim ve öğretim için gelen değerli akademisyenlerimizi küstürmeyelim,onlara belirli sıfatlar vermeyelim,sizde biliyorsunuz ki Üniversitemiz hem bizim ilçemizde hem diger ilçelerde Hemde Yozgat merkezde bir çok değişm ve dönüşümün öncüsü olmakta ve olacaktır.Sizlerinde okurlarınıza küskünlük yapmadan bizlere ilçemiz hakkında aydınlatmaya devam etmeniz dileğiyle iyi çalışmalar

 3. Merhaba
  Yerköy’ün bu şekilde eleştirel yaklaşımlar sonucunda sınıf anlayacağını düşünüyorum .Yerköy gençliğinin karanlık yolunu aydınlattığınız için teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji