HABER GÖNDER

 • DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
Sadir Durmaz, “Türk İsmi Silinmek İsteniyor”

Sadir Durmaz, “Türk İsmi Silinmek İsteniyor”

   

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Yozgat’ın Yerköy ilçesinde katıldığı tiyatro gösterisinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İstanbul’un Fetih yıl dönümü dolayısıyla Yozgat’ın Yerköy ilçesinde organize edilen “Fatih Sultan Mehmet Han” adlı tiyatro oyununa katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, “Yaklaşık yüz yıl önce kurulmuş olan devlet ve teşekküllerden Avrupa İnsan hakları mahkemesinin kararına rağmen Türk ismi silinmek istenmektedir.”dedi.
Türkiye’de son günlerde açılım ve barış adı altında çözülme, yıkılma dönemine adım adım gidildiğini ifade eden Durmaz, “Türkiye Cumhuriyet, bedeli kanla, canla ödenerek, sınırları kanla çizilerek vatan yapılmıştır. Bu ülkenin bir karış toprağında gözü olanlar. O bedeli ödemeye razı olacaklardır. Bizler, sizler oldukça hiçbir güç, hiçbir kuvvet bu vatanın toprağının bir çakıl taşı dahi alamaz.
Herkes aklını başına alacak,  herkes adımı dikkatli atacak, adına barış diyorlar, cehenneme giden yollarda altın varaklarla süslüymüş, adına özgürlük diyorlar. İnsan haklarının evrensel temel kavramlarından yararlanarak milletimizin bin yıllık kardeşliklerini ortadan kaldırmak, milletimizin dirliğini bozmak istiyorlar.”dedi.
Annelerin ağlamasını, kan akmasını, şehit cenazelerinin gelmesinin kimse tarafından istemediğini belirten Durmaz, “30 Yıldır, kanımızı emen, gencecik fidanlarımızı toprağa düşüren, maddi manevi her türlü varlığımıza kast eden terörist başı affedilsin mi diye soruyorum tabiî ki hayır. Bu hükümet iş başına gelirken Türk milletine üç taahhüde bulundu.  Yani yasaktan, yoksulluk ve yolsuzluktan mücadele edeceğini söyledi. Şimdi buradan soruyorum, yasaklar artımı arttı, bir Allahın kulu hükümete aklından geçtiği gibi eleştiri yapa biliyor mu yapamıyor, televizyon ve medyayı baskı altına da aldılar.
Çıraklık döneminde medyayı, kalfalık döneminde yargılarını, ustalık döneminde orduları ele geçirmek için her şeyi yaptılar. Ben buradan Yerköylü simitçi Muhsin abiye soruyorum telefonun dinlenip dinlenmediğinden endişe ediyor mu etmiyor mu.
Türkiye’yi yasakları kaldıracağım diye diye bu hale getirdiler. Peki yoksulluk azalmadı, bunu rakamlarla ifade edim,  şuanda Türkiye’de fakirlik sınırı altında, açlık sınırı altında, 3 milyonun altında insanımız var. Afrika şartlarında yaşayan 3 milyon var.
Hani yoksulluğu kaldıracaklardır. Hani yoksullukla mücadele edeceklerdi. Tam aksine, yoksulluğu bilerek mücadele etmeyen bir hükümetle karşı karşıyayız. Çünkü, yoksulluğu yöneterek siyasi rant elde ediyorlar. İnsanların, fakir ve fukaralığından rant elde eden bir hükümetle karşı karşıyayız.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. bu siyasetle seçim kazanma bence çok zor bir partiden 5 10 aday adayı arkadaşımız çıkabilir ama o gün akşam içimizi yakan herkes ama herkes ananos edilirken osman ruşen özdemir isimli kardeşimizin sanki diger partiden belediye başkanlığına aday adayıymış gibi ananos edilmemesini garipsedim hoş orada bu duruma tepki gösterip salondan ayırlan çok arkadaşımızda oldu belediye başkanlığını kazanabilmek için mücadele elbette olacak ama malesef yerköyde bu tek taraflı bakışla seçimi kazanmak zor

 2. ismi okunan kişilerin proğram başlamadan çok önce gelerek o isim listesini hazırlayan görevli arkadaşlarımız tarafından isimleri not alınmıştır. Yalnız Osman Ruşen Özdemir bey arkadaşımız prooğrama daha sonradan katıldığından dolayı görevli arkadaşımızın dikkatini çekmemiştir. Başka bir partinin adayıymış gibi gelen Osman Ruşen beyin gelişi yetkililer tarafından fark edilerek ismi okunmuştur. Salondan ayrılanlar ise biz böyle bir aday adayını duymadık bu isim kim diye tepki göstererek salonu terk etmişlerdir.

  • her ikinizde sacmalamışsınız,siz bide bizde ülkücüyüz derseniz hepten sacmalamış olursunuz,bu yorumu yazanlar salondamıydınız??? degildiniz çünkü orda olsaydınız görürdünüz belliki salonda degilsiniz ve işkembeden konuşuyorsunuz…..konuya gelince o günkü organizasyonun heyecanı dolayısıyla gelen misafirlerin takdiminde aksaklıklar olabilir kaldıkı osman ruşen beyin isminin okunmadıgını lidere yakışır bir şekilde ilk olarak genel bşk.yrd.sayın sadir durmaz bey fark etti ve görevlileri danışmanı ibrahim le uyararak anos ettirdi,diger mevzuya gelince kimse salonu felanda terk etmedi,fitne fesat düşüncelerinizi kendinize saklayın,her ülkücü hizmete talip olur,bu en dogal haktır,sizin gibi örümcek kafalılarda bunu anlayamaz anlamanızda beklenmiyor zaten,her aday adayı birbirinden degerli kişiler aday olacak arkadaşımızada şimdiden başarılar dilerim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji