HABER GÖNDER

 • DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
YERKÖY İCRA DAİRESİ 2012/1335 ESAS

YERKÖY İCRA DAİRESİ 2012/1335 ESAS

   

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İl, Yerköy İlçe, 40 Ada No, 65 Parsel No, YENI MAHALLE Mahalle/Mevkii, SAPABURUN MEVKII Köyü, YOZGAT ILI YERKÖY ILÇESI YENI MAHALLE SAPABURUN MEVKII 90 M2 LIK 40 ADA 65 PARSELDE KAYITLI B BLOK 5 NOLU BAGIMSIZ BÖLÜM (Dava konusu taşınmaz mal Yozgat İli Yerköy İlçesinde Yeni Mahalle 40 ada, 65 nolu parselde 727,00 m² yüzölçümü sahip arsa üzerinde bulunan 5 katlı apartmanın 2. katında bulunan 5 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan meskendir.Parsel şehir merkezinin 400 metre kuzeyindedir. Atatürk Bulvarının kuzeyinde bulunan Sht. Saban Karadoğan Caddesindedir. Apartmanın yaklaşık 20 yıllık yapı olduğu anlaşılmak-tadır. Dava konusu 5 nolu mesken apartmanın kuzey kısmında olup, caddeye cephesi yoktur. Kuzeyde toprak tepeye bakmaktadır. Meskenin cephe olarak baktığı kuzey cephede zemin kotu seviyesindedir. Mesken dogu, batı ve kuzeye cephelidir. Doğalgazlı ve kalorifer ısıtmalıdır. Binada asansör yoktur. Sefa Apartmanındadır.2 oda, 1 salon-salomaj, giris holü ve müştemilattan oluşmaktadır. 90 m2 kullanım alanına sahiptir. Pencereler PVC doğramalıdır. Yerler komple karo seramik döşelidir. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalıdır. Mutfak ve banyo tavana kadar fayans kaplamalıdır. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Ulaşım problemi yoktur. İmar planında bitişik nizam 5 katlı konut alan olarak kayıtlıdır.
Adresi :
Yüzölçümü : 727,00 M2
Arsa Payı :
İmar Durumu :
Kıymeti : 55.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler:
1. Satış Günü : 12/08/2013 günü 10:00 – 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/09/2013 günü 10:00 – 10:10 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLIYESI OTOPARKI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.
İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji