HABER GÖNDER

 • DOLAR
  %0,12
 • EURO
  %0,44
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %-0,35
Yerköy’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Yerköy’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

   

Çanakkale Zaferi’nin 98′inci yılında dünyaya karşı kazanılan harp ve bu harbi canları pahasına kazanarak ‘Çanakkale’yi geçilmez’ kılanlar, Yerköy ilçemizde düzenlenen törenle bir kez daha anıldı.
Düzenlenen anma programında 18 Mart 2012 Pazartesi günü saat 9:00′da Yerköy Şehitlik Mezarlığında çelenklerin konmasından sonra Saygı duruşu, İstiklal marşı, Yerköy Müftülüğünde Kur’anı Kerim ve duaların okunması sonrasında gerçekleşti.
Yerköy Şehitlik Mezarlığında gerçekleşen programda İlçe Jandarma Komutanlığı adına konuşma yapan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hüseyin Eraslan, konuşmasında. “Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, elbiseleri dahi çıkartılmadan bilinmeyen yerlerde kefensiz bazılarının da mezar taşlarının olmadan ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde yatan kahraman şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
Şehitlik mezarlığında duygulu anların yaşandığı 18 Mart Şehitleri Anma Gününde, Şehit Piyade Uzman Çavuş Erhan Ar’ın ailesi, şehit Erhan Ar’ın mezarı başında gözyaşlarını tutamadı.
Yerköy Şehitlik mezarlığında gerçekleşen program bitimi sonrasında çeşitli okullardan gelen öğrenciler Yerköy Şehitlik mezarında yatan şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek başlarında dualar okudular.
Yerköy Şehitlik Mezarlığında başlanan program sonrasında Yerköy 80. Yıl İlköğretim Okulu konferans salonunda programa devam edildi.
80. Yıl Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen Çanakkale Zaferi’nin 98’inci yılı anma programında, Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Muammer Almacı yaptı.
Almacı konuşmasında, savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale zaferinin 98’inci Yıldönümü kutlamanın ve kutsal vatanımızın için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşadıklarını, Çanakkale Zaferinin dünya tarihinde bir dönüm noktası olduğunu, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Ulusunun belirleyici bir rol oynadığını, Kurtuluş savaşının ilk meşalesini tutuşturan Yüce Türk ulusunun Kahramanlık ve fedakarlığın doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olduğu ifadelerinde bulundu.
Almacı’nın konuşması sonrasında, Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan slayt gösterileri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri için çeşitli şiirler okunurken, tiyatro ve koro gösterileri de düzenlendi.
Gerçekleşen programda Yerköy İlçe Kaymakamı Bayram Gale, Yerköy Belediye Başkan Yardımcısı Ali Haleplioğlu, İlçe Jandarma Karakol Komutanı M. Deniz Işıklar, sivil toplum kuruluşları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji