HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
Yerköy'de Öğrencilere Kitap Hediye Edildi

Yerköy'de Öğrencilere Kitap Hediye Edildi

   

Kitap Gönülleri Platformu tarafından yürütülen “Hediye Kitap Projesi” kapsamında gönderilen Feyzullah Birışık’ın “ Niçin Yaratıldın” isimli kitabı 80.Yıl Yerköy Ortaokulu 6/C sınıfı öğrencilerine hediye edildi.
Hediye Kitap Projesi hakkında bilgi veren Kitap Gönüllüleri Platformu Yerköy Temsilcisi ve 6/C sınıfı rehber öğretmeni Sebahattin Bircan “ İstanbul’da bir grup gönüllü iş adamı tarafından başlatılan ve yerel ayağı yine bir grup kitap gönüllüsü tarafından yürütülen projede amacın kitap okunmasını sağlamak” olduğunu ve bunun için belirlenen kitapların her ay aralarında Yozgat’ında olduğu Türkiye’nin değişik illerine insanlara hediye edilmek üzere gönderildiğini belirtti.
Hediye kitapların üzerine “ Lütfen bu kitabı okuduktan sonra başkasına hediye ediniz. Bir hayra sebep olan onu yapan gibidir. (Hadis-i Şerif) ” yazılı stickerların yapıştırılıp bazen hediye edilerek bazen de insanların göreceği yerlere bırakılarak insanlara ulaştırıldığı projede “ Oku ve Okut ” mantığıyla hareket edildiğini söyleyen Bircan “ Yerköy’de üç yıldır yürüttüğümüz proje de ilk sene gelen kitaplarımızı ilçemizde faaliyet gösteren 20 farklı meslek grubuna hediye etmiştik. Geçen sene de arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonucunda kitapların en çok okunabileceği mekâna sahip meslek grubu olarak berberleri belirlemiş ve ilçemizdeki berberlerden 20 tanesini dükkânlarında ziyaret ederek kitaplarımızı kendilerine takdim etmiştik. Bu yıl da kitaplarımızı öğrencilerimize emanet ettik. Umarım kitapların okunması konusunda hedeflerimize ulaşırız.” dedi.
Son olarak Hediye Kitap Projesi kapsamında daha önce gelen kitapları ilçemizdeki birçok farklı insana hediye etmekten ve Türkiye çapında yürütülen böyle büyük bir projede yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Bircan, insanların hediye kitaplardan son derece memnun kaldığını, onlardan aldıkları olumlu geri bildirimlerle önümüzdeki günlerde birçok farklı kitabı hediye olarak dağıtmaya devam edeceklerini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji