HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,5646
  %1,13
 • EURO
  10,3784
  %1,08
 • ALTIN
  513,62
  %1,08
 • BIST
  1.440
  %-0,97
Yerköy'de Yol Çalışması Esnafı Sıkıntıya Soktu

Yerköy'de Yol Çalışması Esnafı Sıkıntıya Soktu

   

Yerköy ilçemizde halen devam etmekte olan şehir içi yol çalışması, esnafı zor duruma düşürdü.
Yerköy ilçemiz çeşitli cadde ve sokak arasında yapılan yol çalışması nedeniyle, ilçede bazı yollar ulaşıma kapatılması esnafı zor duruma düşürdü.
Yol yapım çalışmalarındaki amatör çalışmaların, Yerköy esnaflarını vurduğunu ifade eden Yerköy Esnaflarından Çağtay Büyüktaş, “Kanalizasyon ve asfalt çalışmalarından dolayısıyla Yerköy’de son 2 yıldır ticaret durma noktasına gelip esnaflarımızın yanı sıra Yerköylü vatandaşlar aileler de kan ağlamaya başladı.
Evinden dışarı çıkamayan bayanlarımız, çarşı içerisinde bu denli acemice yapılan ve düzensizliğinden şikâyet etmektedir. Bu faaliyeti çevre illerden gelen ziyaretçilerimizde dile getirmektedir.
Sabah 8’de Aksam 5’de Devlet memuru gibi çalışarak yol yapmanın sonlandırılamayacağını dile getiren vatandaşlarmız, neden vardiyalı çalışma yok. Gece gündüz neden çalışma yok. Bu şekilde durma noktasına gelen ticaretimizin bitme noktasına geldi nerdeyse. Çalışmaların hızlandırılmasını daha profesyonel bir çalışma yapıla bilir.
Yerköylü olarak tabiî ki asfalt yol istemekteyiz, pırıl pırıl kaldırımlar arzu etmekteyiz. Lakin amatör bir şekilde yıllarca bitirilemeyen bu faaliyet her geçen gün çarşıda bir dükkânın kapanmasına neden olacağını ve bundan kimsenin hoşnut olmayacağını, yetkililer bu konuda duyarsız olmamalılar. Bizde son aşamasına gelen bu faaliyetin bir an önce bitmesini istiyoruz. ”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. çağatay beyin yol yapım çalışmalarının başladığı günden bu yana rahatsız olduğunu biliyoruz .kendisi aslında bu amatörlükten değil çalışmalrın yapılmasından rahatsız..istediği kadar rahatsız olsun ne kadar amatör yapılırsa yapılsın ağaoğlu çalışmaları tamamlayınca kendisi yine aynı düşüncede olacak mı acaba…yerköy halkı geç de olsa yaşanılabilir bir yerköye kavuşacak inşallah…

 2. Sevgili Yerköylü Kardeşlerim, Ben İstanbulda yaşayan bir hemşerinizim. Çağatay beyin eleştirilerinede, yapılan hizmetlerede saygı duymak lazım. Esnafımız magduriyetini dile getirmesi gayet normal. Bir yere hizmet yapılırken mutlaka birileri magdur olacak lakin Yerköyün altyapı sorunu ve asfalt problemi Yerköyü 3 yıldır şantiye halinde olmasına neden oluyor. Yerköy büyüklüğündeki bir yerin sorunu İstanbulda ilçemizdeki bir mahallenin büyüklüğünde bir sorun. Emin olun en fazla 3 ila 6 ay arasında hem alt yapının tamamı hem üst yapı bitirilebiliyor. Demekki ya plansız bir çalışma var yada yada yöneticilerde bir zafiyet var. Dolayısıyla magdur olan esnaf, köylü Yerköylü oluyor. Yapılan hizmete herkes teşekkür eder ama bunun standartları neyse o süreler içinde yapılması makbuldür. Yerköyde eleştiren olursa karşı taraf destekleyen olursa yandaş gibi bir anlayış görüyorum. Ben yılda enaz 5-10 kez yerköye geliyorum çoktan bitmesi gereken şeylerin yıllarca devam ettiğini görüyorum. Bir Yerköylü olarak dışardan gördüklerim bunlar sevgili kardeşlerim. İnşallah Başkanımızda en kısa zamanda eksiklikleri tamamlayarak Yerköylü esnaf ve vatandaşlarımızın magduriyetini giderir. Bizlerde Yerköye yanımızda getirdiğimiz misafirlerimize mahçup olmaktan kurtuluruz diyorum. selam ve saygılarımla.

 3. Ne kadar da şanssızız….Şükür etmeyi bilmeyen bir toplumla aynı havayı soluyoruz..

 4. arkadaşlar bende istanbulda yaşayan bir hemşerinizim ama yılda 2 kere yerkoye geliyorum her nedense bu yol sorunu bu kadar uzun sürmemesi lazım çagatay bence haklı çunkü yerkoyun altı üstü yüzölcumu neki en fazla profosyonel calısıldıgı taktirde 1 ayda bitmesi gereken işler bunlar.şimdiye kadar hizmet gorememek yerköylünün ayıbıdır kim olursa olsun vatandaş olarak hakkımızı isteyelim biz herşekilde faturalarımızda bile vergimizi öduyorsak elektrik yol su istemek en dogal hakkımızdır..kim olursa olsun bunları yerine getirmekte sorumluların görevidir.kimsenin kimseyi magdur etmeye hakkı yoktur..saygılarımla….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE