HABER GÖNDER

 • DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,26
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-0,35
Yılmaz, “Mağdur çiftçiler destekten faydalanabilecek”

Yılmaz, “Mağdur çiftçiler destekten faydalanabilecek”

   

Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, fatura mağduru olarak bilinen çiftçilerin destek ödemelerinden faydalanabilmeleri için düzenleme yapıldığını söyledi.
Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, ilçedeki çiftçilerin destekleme ödemelerinden faydalanmak için başvuruda bulunan ve ÇKS dosyalarında beyan ettikleri makbuz, fatura ve diğer belgelerde gerçeğe aykırı, usulsüz ve sahte olduğu gerekçesiyle haklarında soruşturma açılmış ve soruşturma sonuna kadar ödeme yasağı konulan çiftçiler ile 25 Nisan 2006 tarihinden itibaren yapılan destekleme ödemeleri söz konusu aynı sebepler yüzünden geri alınan çiftçilern mağduriyetini gidermek amacıyla, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin konuyla ilgili olarak gerekli girişimlerde bulunduğunu söyledi.
Yılmaz, “Bu çalışmaların sonucunda, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanuna göre; destekleme ödemelerinden faydalanmaya hak kazanmış fakat bilinen sebeplerle haklarında soruşturma açılmış ve destekleme ödemeleri soruşturma sonuçlanıncaya kadar askıya alınmış çiftçilerimizin ödemeleri tekrar yapılabilecektir. Çiftçilerimiz, 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren en geç iki ay içinde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurularını yapmaları halinde, Bakanlık incelemelerini 6 ay içinde tamamlayarak, gerçek üretim yapan çiftçilerimizin ödeme yasaklarını kaldıracaktır. 25 Nisan 2006 tarihinden itibaren destekleme ödemelerinden faydalanmak için girişimde bulunan fakat dosyalarında ibraz ettikleri makbuz, fatura ve diğer belgelerin sahte, usulsüz veya gerçeğe aykırı olduğu gerekçesiyle ödemeleri yapılmayan veya yapılan destekleme ödeme tutarları aynı sebeplerden geri alınan çiftçilerimizin ödemeleri tekrar yapılabilecektir. Çiftçilerimiz 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren en geç üç ay içinde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurularını yapmaları halinde, çiftçilerimizin ödemeleri yapılabilecek ve geri alınan destekleme ödemeleri iade edilebilecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Beyan Destek Veya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji