HABER GÖNDER

 • DOLAR
  13,6598
  %-0,20
 • EURO
  15,5614
  %0,07
 • ALTIN
  783,33
  %-0,32
 • BIST
  2.005
  %1,19
Yerköy'de “Gaziler Günü” kutlandı

Yerköy'de “Gaziler Günü” kutlandı

   

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Yerköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Yerköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başlayan tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulması ile devam etti.
Jandarma Kıdemli Çavuş Hüseyin Eraslan, törende yaptığı konuşmada 19 Eylül Gaziler Günü’nün 90’ıncı yıl dönümünü gururla kutladıklarını söyledi.
‘Milletlerin tarihlerinde gurur günleri vardır ama Türk Milleti’nin gurur günleri hepsinden fazladır’ diyen Eraslan, şöyle devam etti:
“Dünya tarihinde hiçbir ülke bu kadar gururu bir arada yaşamamıştır. Türk Milletinin en önemli özelliklerinden biri de acıyı paylaşmak sevince ortak olmaktır. Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için silah arkadaşları olan gazilerimize hak ettikleri değeri vererek onları her yerde onurlandırmalıyız. İç ve dış düşmanlara karşı mücadelemiz her zaman devam edecek.
Türk tarihi emsali görülmemiş kahramanlıklarla doludur. Bugün, bağımsızlığımızı ve varlığımızı düşmana kendini siper etmiş kahraman vatan evlatları ve gazilerimize borçluyuz, onlar ki; yüz yıllardan beri Türk’ün yaşam mücadelesinin bayraktarlığını yaparlar.
Onlar ki; hür ve bağımsız yaşamak için kanlarını akıtan, gaziliğin şeref nişanelerini gururlar taşıyanla, istiklal savaşında Yunan’a, Kıbrıs’ta Rum’a, Doğuda yıkıcı ve bölücü hainlere karşı yüreklerini ortaya koyanlardır. “dedi.
Dış düşmanlara ve onların içerideki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve bu uğurda gazi olmuş tüm gazilerimizin gününü kutluyorum.”dedi.
Törenin ardından İlçe Kaymakamımız Bayram Gale, Garnizon Komutanı, Emniyet Müdürü ve törene katılanlarla birlikte Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini ziyaret ettiler.
Ziyarette Şehit Aileleri Derneği başkanı Ahmet Kepir, “Bugün, burada şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yalnız bırakmayan, maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen, iyi günde ve kötü günde her zaman yanlarında olan Sayın kaymakamım, garnizon komutanım, emniyet müdürüm ve tüm teşkilatlarına, İlçemizdeki siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına, daire amirlerine ve tüm halkımıza teşekkür ediyoruz.
Kabul buyurursanız şehit babası Güneydoğu Gazimiz Menderes Arslan tarafından burada bulunan tüm heyet adına, Sayın Kaymakamımıza Şanlı Bayrağımızı takdim etmek istiyoruz.”dedi.
Haber: Yerköy Gazetesi
 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ama Emniyet Etti Gale Gazi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji