HABER GÖNDER

 • DOLAR
  %-0,20
 • EURO
  %-0,13
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-1,39
Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, “Belediye personelimiz, mezbahane çalışmalarına gece-gündüz devam ediyor”

Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, “Belediye personelimiz, mezbahane çalışmalarına gece-gündüz devam ediyor”

   

Yerköy Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, 15 dönüm alan üzerine inşa edilen modern mezbahanenin ve hayvan satış pazarının ilçe halkına hizmet vermesine sayılı günlerin kaldığını söyledi.

Başkan Yardımcıları Cemil Kaplan ve Oktay Yılmaz, makine ve ekipman taşıma çalışması devam eden Mezbahane’de incelemelerde bulundular.

İncelemeler sonrasında, Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, mezbahane ve hayvan satış pazarının tamamlanmasıyla birlikte ilçe halkına hijyenik bir ortamda hizmet verileceğini söyledi.

Belediye ekipleri tarafından yürütülen çalışmaların Kurban bayramı öncesi biteceğini, mezbahane’nin taşıma ve kurma çalışmalarının belediyenin kendi ekipleri tarafından yapıldığını belirten Başkan Yardımcısı Yılmaz, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Yerköy Belediyesi olarak, ilçemiz halkına ve diğer il ve ilçelere daha iyi hizmet etmek tüm caba ve gayretleri göstermekteyiz. Seçim vaatlerimiz arasında da yer alan hayvan pazarı ve modern kesim hanemizin temelini geçtiğimiz yıl içerisinde atmıştık. Allah kısmet ederse Kurban Bayramı öncesi ilçe halkımızın hizmetine açılacaktır. Mezbahanemiz şuan kurulum aşamasındadır. Kurulum aşamasında yapmış olduğumuz piyasa araştırmaları sonucusun da yüklenici firmalar bizlerden eski mezbahanede bulunan makine ve ekipmanların taşınması için 670 bin TL istemişlerdir. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda, tamamen belediye personelimizden oluşturduğumuz ekiple, gerek kurulum yapılmakta, gersek makine ve ekipmanlar taşınmaktadır. Ekiplerimiz tarafından devam eden çalışmalar bittikten sonra, ilçemiz modern bir mezbahaneye sahip olacaktır. Şimdiden tüm ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji