YouTube

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %0,19
Hac Yolcuları için Hac Eğitim Seminerleri Düzenlendi: Hazırlık, Bilinçlendirme ve Destek

Hac Yolcuları için Hac Eğitim Seminerleri Düzenlendi: Hazırlık, Bilinçlendirme ve Destek

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde Akdağmadeni İlçe Müftülüğü Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik ‘Hac Yolcuları Eğitim Seminerleri’ düzenlendi.

2023 yılında Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal toprakları ziyaret edecek Diyanet ve şirket tüm hacı adaylarının ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmelerini sağlamak amacıyla yapılan eğitim programı Merkez Haseki Camii’nde gerçekleştirildi.

Hacı adaylarının yüksek katılım sağladığı seminerin ilk bölümünde İlçe Müftüsü Abdullah Çolak, hacı adaylarına yönelik ‘Hac yolculuğuna çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık ve bir arada yaşama bilinci’ konulu seminer verdi.

Haccın önemine de değinen Müftü Çolak, ‘Hac yolculuğuna çıkmadan evvel ibadetinizi en güzel şekilde yapabilmeniz için, sizlere farklı konularda bilgi vereceğiz. Hac ibadetinin provasını sizlerle burada yapacağız. Hac hazırlığı maddi ve manevi olarak burada başlamakta ve bu hazırlığı iyi yapmış olarak bu yolculuğa çıkmanız çok önemli. Bu seminerlerin temel hedefi de budur. Burada gerçekleştirdiğimiz seminerin faydasını inşallah hac yolculuğu esnasında daha iyi anlayacaksınız. Rabbimiz sağlık ve huzurlu bir hac yapabilmeyi nasip eylesin’ ifadelerini kullandı.

22-23 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen eğitim programında hacı adaylarına ayrıca, ‘Kadınlara Özgü Konular, Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı, İbadet Bilinci ve Hac ve Umre Menasikleri, Hz. Peygamber, Mescid-i Nebi ve Medine ile Temel Sağlık Bilgileri’ konularında, Şube Müdürü Sebahattin Topaç, İlçe Vaizi Serdar Kılıç, Din Hizmetleri Uzmanı Gökhan Gökçe, İlçe Vaizesi Ayşe Şirin Tatar, Merkez Haseki Camii Muammer Kaya tarafından eğitim verildi.

Eğitim semineri sonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından hacı adaylarına aşıları yapılırken, İlçe Müftülüğü tarafından Hac Yolculuğu esnasında gerekli ekipmanların bulunduğu valizler hacı adaylarına hediye edilerek ikramlarda bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji