YouTube

 • DOLAR
  %0,68
 • EURO
  %0,52
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,32
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Deprem Bölgeleri İçin 3,8 Milyar Dolarlık Yatırım Sağlandı”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Deprem Bölgeleri İçin 3,8 Milyar Dolarlık Yatırım Sağlandı”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin son dönemde yaşadığı 6 Şubat depremleri sonrasında etkilenen bölgelerin yeniden kalkınması için önemli adımlar attıklarını açıkladı.

Bakan Şimşek, uluslararası kuruluşlardan sağlanan toplam 3,8 milyar dolarlık uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynağın, depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak kullanılacağını belirtti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesinin yeniden kalkınması en önemli önceliklerimizden biridir. Uluslararası kuruluşlardan bugüne kadar toplam 3,8 milyar dolarlık uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak sağladık. Bu kaynaklar, bölgedeki altyapı yenileme, konut inşası ve sosyal hizmetler gibi alanlarda kullanılacak” ifadelerini kullanan Bakan Şimşek, Türkiye’nin bu süreçte gösterdiği kararlılığın altını çizdi.

Ayrıca, Bakan Şimşek, 2023 yılında da deprem sonrası yeniden inşa için 1,1 trilyon TL tahsis ettiklerini ve bu yıl da benzer miktarda kaynak aktarımı yapacaklarını vurguladı. “Depremle ilgili tüm harcamalar, Tasarruf Genelgesi kapsamı dışındadır ve bu süreçte şeffaflık ilkesine bağlı kalınmaktadır” diyen Bakan Şimşek, hükümetin depremzedelere yönelik desteğinin süreceğini ifade etti.

Bakan Mehmet Şimşek’in açıklamaları, Türkiye’nin depremlerle mücadelede uluslararası iş birliği ve kaynak sağlama konularında gösterdiği başarıyı ve depremzedelerin yeniden yapılandırılması sürecindeki ilerlemeleri yansıtmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji