YouTube

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
İlçemizde, Cumhuriyet Bayramı’nın 100.yılı coşkuyla kutlandı

İlçemizde, Cumhuriyet Bayramı’nın 100.yılı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin 100.Yıldönümü kapsamında düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı” Yerköy ilçemizde de coşkuyla gerçekleşti.

Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.

Çelenk töreni sonrası Yerköy Stadı’nda düzenlenen törene Kaymakam Muharrem Coşkun, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Barış Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Adem Dülger, İlçe Jandarma komutanı Jandarma Üsteğmen Celal Çakaltepe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Kaymakam Muharrem Coşkun ve Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni, Kaymakam Muharrem Coşkun, günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam edildi.

Kaymakam Muharrem Coşkun, burada yaptığı konuşmada, cumhuriyetin bir erdem olması kadar, onu layıkıyla yaşatmanın da ayrı bir meziyet olduğunu söyledi.

Kaymakam Coşkun konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“29 Ekim 1923, Türk Milletinin yüksek karakterinin tecelli ettiği Cumhuriyet idare şeklinin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildiği tarihtir. Bu gün, bu yüce mirasın aziz Türk milletine emanet edilişinin 100. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. Cumhuriyet; Türkiye için sadece bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal dönüşüm hamlesinin de adıdır. Dünya’nın dönüşümünü doğru okuyan liderliğiyle Cumhuriyet, getirdiği açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir hareket kazanmıştır. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet; milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. ” dedi.

Törende, okullar arasında düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji