HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,3203
  %0,10
 • EURO
  10,1206
  %0,11
 • ALTIN
  500,19
  %0,26
 • BIST
  1.454
  %0,90
‘İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması’ toplantısı düzenlendi

‘İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması’ toplantısı düzenlendi

   

Yozgat Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda ‘İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması’ toplantı düzenlendi.
Valilik konferans salonunda düzenlenen toplantıya Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve davetliler katıldı.
Açılış konuşması yapan Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi, “İlimiz Yozgat’ın, kültür, inanç, doğa, termal turizm alanlarında potansiyeli olduğunu biliyoruz. Bu konularda yapılacak olan çalışmaların bakanlığımız bünyesinde sürdürülmesi ile daha etkin ve daha hızlı olacağına inanıyoruz. Yerel kaynaklarımızın zenginliği bir başka değerimizdir. Şifalı sularla sağlık turizmine elverişli olan Sorgun, Sarıkaya, Saraykent ilçelerimiz görülmeye değer yerlerdir. Bu kapsamda yapacağımız çalışmaların Yozgat’ın tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Vali Ziya Polat ise, “Neler yapılması gerektiği konusunda yol haritaları çizilmiş ama artık sahaya inilmesi lazım. Turizm değerleri bakımından iyi durumdayız ama turizmden para getiren değerimiz çok az. Roma hamamı var, Kazankaya Kanyonu, Çamlık Milli Parkı’mız var ama yeterince turist çekemiyoruz. Çamlık Milli Parkı’nın değerini artırmamız lazım, burasını turizm değeri yapmamız lazım. İnsanımız turizmden para kazanırsa bu değerlere daha fazla salip çıkar.” dedi.Termal konusunda Sorgun ilçesinin iyi durumda olduğunu kaydeden Polat, “Sarıkaya, Boğazlıyan, Yerköy ilçemizde de adımlar atılması lazım. Akdağmadeni ormanlarımız var, bunları turizme kazandırmamız gerekiyor. Pandemi ile kamp turizminin önemi arttı, insanlar artık otelleri değil, kamp alanlarını istiyor. Buna göre altyapı oluşturmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TAG) Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Fisunoğlu ise, ajansın çalışmaları ve Yozgat’ın tarihi, turistik alanları ile yemeklerinin tanıtılması, kente turist çekilmesi kapsamında neler yapılacağı hakkında bilgi aktardı.
Belediye Başkanı Celal Köse ise, “Bütün ilçelerimizin kendine göre önemli turizm değerleri var ve bu değerleri öne çıkarmak için çaba sarf ediyor. Bu konuda Yozgat’ı bütün olarak görmek ve bütün değerlendirerek tanıtmak gerekir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE