YouTube

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
İşletme sahipleri dikkat, Yıllık İşletme Cetvellerini 30 Nisan’a Kadar Verin!

İşletme sahipleri dikkat, Yıllık İşletme Cetvellerini 30 Nisan’a Kadar Verin!

Yozgat’ta sanayi sicil belgesi sahibi işletmelerin yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2024 tarihine kadar vermeleri uyarısında bulunuldu.

Yozgat İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, sanayi işletmelerini yıllık cetvellerin verilmesi konusunda uyardı. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sanayi sicil belgesi sahibi işletmelerin yıllık işletme cetvellerini her yıl sonu itibariyle en geç 4 ay içinde İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne vermeleri gerektiği belirtildi.

Açıklamada; “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun birinci maddesine göre üretim yapan ve sanayi sicile kayıtlı iş yerlerinin kanunun 5’inci maddesi gereğince her yıl bir önceki yıla ait bilgileri içeren yıllık işletme cetvellerini en geç nisan ayı sonuna kadar (30 Nisan tarihine kadar) https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/ internet adresinde açılan ‘Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde yıllık işletme cetvelini vermeyen iş yerlerine, anılan kanunun 9’uncu maddesine göre idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Bilindiği üzere 6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanunu’nun 5.Maddesi gereğince Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmelerin her yıl 01 Ocak ve 30 Nisan tarihleri arasında bir önceki yıla ait (yıllık ciro bilgisi, kapasite kullanım oranı bilgisi, çalışan sayısı, tüketilen enerji, üretim şekli, üretim bilgisi ve atık madde bilgilerini) yıllık işletme cetvellerini eksiksiz doldurarak sistem aracılığıyla internet ortamından on-line olarak bağlı bulundukları ilin Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir. Sanayi işletmelerinin her yıl vermek zorunda olduğu; bir önceki yıla ait faaliyetleri ile ilgili yıllık işletme cetvelini; ‘’Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’’ veya ‘’ https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/’’ adresinden e-devlet şifresi ile giriş yapılarak ‘’ İşletmelerim ‘’ menüsünden işletme çağırılarak Yıllık İşletme Cetveli için gerekli bilgiler doldurulup sistem üzerinden İl Müdürlüğüne Gönder butonuna tıklanarak on-line şekilde Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne gönderilecektir. Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini 30 Nisan 2024 tarihine kadar internet ortamında süresi içinde giriş yapmayan işletmelere 6948 sayılı Sanayi Sicili Kanunu’nun 9.Maddesi gereğince 8 bin 32 lira idari para cezası uygulanacaktır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji