Sorgun Engelliler Umut Derneği tarafından Sorgun Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Sorgun Belediyesi’nin katkılarıyla “Engellerim bedeni hayallerim ebedi” adı altında el ürünleri sergisi açıldı.
Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir gazetemiz muhabirine, Şakir Efendi Meydanı’nda bu gün açılışı yapılan serginin, Cuma günü saat 17.00 ye kadar süreceğini söyledi.
Sergide HEM kurslarında engelli vatandaşlarca yapılan işlerin sergilendiğini ve Sorgun halkının beğenisine sunulduğunu ifade eden Özdemir “Sergimizde sepet örücülüğü, ahşap boyama, filografi, hüsnühat, ahşap yakma gibi el sanatları sergileniyor.
Bu işlerin masrafları derneğimiz tarafından karşılandı. Burada yapılan satışlarımızdan elde edilen gelir de derneğimize kalacak. Gerektiğinde engelli kardeşlerimizin yardımında kullanılacak” dedi.