HABER GÖNDER

 • DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  714,43
  %3,53
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Tüm okullarımız aynı imkana sahip

Tüm okullarımız aynı imkana sahip

   

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okullara kayıt alanı dışından gelinmesinin gereksiz bir yoğunlaşmaya sebep olduğunu belirterek, tüm okulların aynı imkana sahip olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Fatma Temel Turhan Ortaokulunu ziyaret etti.
Okulun eğitim öğretim faaliyetlerini hakkında bilgi alan Yazıcı, öğrencilerle sınıflarında bir araya gelip, sohbet etti, istek ve önerilerini dinledi.
Tüm okulların aynı imkanlara sahip olmasına rağmen bazı okullara kayıt alanı dışından öğrencilerin gelmesinin gereksiz bir yoğunlaşmaya neden olduğunu vurgulayan Yazıcı, bu durumun eğitim süreçlerini olumsuz etkilediğini, ve bunun önüne geçilmesi için velilere önemli bir sorumluluk düştüğünü belirtti. Yazıcı, kayıt alanı dışından asılsız adres değişikliklerinden vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.
Öğretmenlerle de toplantı yapan Yazıcı, kurum kültürünün geliştirilmesi, kurum ikliminin iyileştirilmesine bağlı olduğunu ve bu durumun toplam kalite anlayışı ile çözülebileceğinin altını çizdi. Akademik başarı ile birlikte değerler eğitimine önem verilmesi, öğrenilen bilgilerin davranışa dönüştürülmesinin oldukça önemli olduğunu kaydeden Yazıcı, rehberlik hizmetlerinin yoğunlaştırılarak okulun sorun analizinin yapılması ve veli eğitimlerine ağırlık verilmesi talimatı verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji