YouTube

 • DOLAR
  %0,76
 • EURO
  %0,51
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,41
Türkiye İstihdam Rekorunu Kırdı: İşsizlik Oranı Geriledi, İstihdam Arttı

Türkiye İstihdam Rekorunu Kırdı: İşsizlik Oranı Geriledi, İstihdam Arttı

Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ülke genelindeki istihdamın rekor seviyeye ulaştığını duyurdu.

Mayıs ayı istatistiklerine göre, Türkiye’de istihdam edilen kişi sayısı bir önceki aya göre 273 bin kişi artarak 32 milyon 920 bin kişiye yükseldi. Bakan Işıkhan, bu rakamın ülke tarihindeki en yüksek seviye olduğunu belirtti.

Bakan Işıkhan, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre, işsizlik oranının da olumlu bir yönde geliştiğini ifade etti. İşsizlik oranı bir önceki aya göre 0,1 puan, bir önceki yıla göre ise 1,1 puan düşüşle yüzde 8,4 olarak gerçekleşti. İş gücü ise bir önceki aya göre 245 bin kişi artarak 35 milyon 931 bin kişiye yükseldi. İş gücüne katılma oranı ise bir önceki aya göre 0,3 puan, bir önceki yıla göre ise 1 puan artarak yüzde 54,5 seviyesine çıktı.

Bakan Işıkhan, yapılan yatırımların, üretimin ve istihdam politikalarının bu olumlu sonuçları doğurduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin istihdam alanında hedeflerine doğru kararlı adımlarla ilerlediğini belirtti. “12’nci Kalkınma Planı ve Orta Vadeli Program hedeflerimiz doğrultusunda istihdamımızda sürekli bir büyüme sağlamayı hedefliyoruz” diyen Işıkhan, gelecek dönemlerde de istihdam politikalarının güçlendirilerek devam edeceğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji