YouTube

 • DOLAR
  %0,68
 • EURO
  %0,52
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,32
Valilik uyardı “Lütfen Aşırı Hız Yapmayın, Sevdiklerinizden Hızla Uzaklaşmayın.”

Valilik uyardı “Lütfen Aşırı Hız Yapmayın, Sevdiklerinizden Hızla Uzaklaşmayın.”

Yozgat Valiliği, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sürücüleri aşırı hız yapmamaları konusunda uyardı. Paylaşımda, “Lütfen aşırı hız yapmayın, sevdiklerinizden hızla uzaklaşmayın.” ifadeleri kullanıldı.

Valilik, aşırı hızın birçok trafik kazasının temel sebebi olduğunu ve can kayıplarına yol açtığını vurguladı. Paylaşımda, sürücülerin trafik kurallarına uymaları ve emniyetli bir şekilde araç kullanmaları istendi.

Valilik tarafından yapılan paylaşım şu şekilde:

“Lütfen aşırı hız yapmayın, sevdiklerinizden hızla uzaklaşmayın. Aşırı hız, birçok trafik kazasının temel sebebidir ve can kayıplarına yol açmaktadır. Trafik kurallarına uyalım, emniyetli bir şekilde araç kullanalım.”

Uzmanlar da aşırı hızın tehlikelerine dikkat çekiyor.

Uzmanlara göre, aşırı hız yapan sürücülerin kazaya karışma riski çok daha yüksektir. Aşırı hız, kaza anında durma mesafesini uzatarak kazanın daha şiddetli geçmesine ve daha fazla can kaybına neden olmaktadır.

Sürücülerin, trafik kurallarına uyarak ve emniyetli bir şekilde araç kullanarak hem kendi canlarını hem de başkalarının canlarını korumaları önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji