YouTube

 • DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,34
 • BIST
  %0,28
Yerköy’de sel felaketi sonucu yıkılan köprüler yeniden inşa ediliyor

Yerköy’de sel felaketi sonucu yıkılan köprüler yeniden inşa ediliyor

Yerköy İlçesi’nde şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketi sonucunda hasar gören Karaosmanoğlu Köyü’ne ait 2 adet bağlantı yolu köprüsü, AFAD Başkanlığı’nın finansal destekleriyle Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yeniden inşa ediliyor.

Yağışların neden olduğu sel felaketi nedeniyle en fazla zarar gören bölgelerden biri olan Yerköy Karaosmanoğlu Köyü’nde bulunan 2 adet bağlantı yolu köprüsü, suların şiddeti karşısında yıkılmış ve kullanılamaz hale gelmişti.
Olayın hemen ardından devreye giren AFAD Başkanlığı, Yozgat İl Özel İdaresi ile işbirliği yaparak hasar gören köprülerin yeniden inşası için finansal destek sağladı. Bu destekle birlikte Yozgat Valiliği öncülüğünde başlatılan çalışmalar sonucunda, köprülerin yeniden inşası başladı.
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, “Şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketi sonucunda zarar gören köprülerin yeniden inşası için AFAD Başkanlığı ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle çalışmalara başladık. Bu köprülerin en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için gerekli adımları atmaktayız. İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya, AFAD Başkanımıza ve emeği geçen herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji