YouTube

 • DOLAR
  %0,62
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %0,39
Yozgat Merkez İlçe Trafik Jandarması’ndan, Traktör Sürücülerine Önemli Trafik Eğitimi

Yozgat Merkez İlçe Trafik Jandarması’ndan, Traktör Sürücülerine Önemli Trafik Eğitimi

Yozgat Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması, Boğazkale İl Yolu 4.km Mevkii’nde gerçekleştirdiği trafik denetiminde traktör sürücülerine yönelik önemli bir eğitim programı düzenledi.

Eğitim, traktörlerin trafik kazalarında yaralanmalardan korunmasını hedefleyen ROPS (Rollover Protection System – Devrilme Koruma Sistemi) sistemi ile traktörlerin gece ve gündüz görünürlüğünü artıran reflektörler ve sarı flaşör lambaları konularında odaklandı.

Trafik denetimi sırasında yapılan eğitimlerde ayrıca genel trafik kuralları da traktör sürücülerine detaylı bir şekilde aktarıldı. İşlevini yitirmiş reflektörlerin yenileriyle değiştirilmesi sağlandı, bu sayede traktörlerin diğer sürücüler tarafından daha rahat fark edilmesi ve güvenliğin artırılması amaçlandı.

Trafik Jandarması yetkilileri, bu tür eğitimlerin traktör sürücülerinin bilinçlenmesi ve trafik kazalarının önlenmesi açısından büyük önem taşıdığını vurguladılar. Yozgat genelinde trafik güvenliğinin artırılması için benzer etkinliklerin düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji