YouTube

 • DOLAR
  %0,68
 • EURO
  %0,52
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,32
Yozgat Valisi Özkan, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Ziyaretinde Yozgat’ın Potansiyelini ve Gelişim Planlarını Anlattı

Yozgat Valisi Özkan, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Ziyaretinde Yozgat’ın Potansiyelini ve Gelişim Planlarını Anlattı

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti yönetimini  ziyaretinde Yozgat’a ilişkin valilikçe sürdürülen kamu hizmetleri konusunda  önemli açıklamalar yaptı.

Özkan, Tarım ve Hayvancılığın sanayi ile entegre edilmesinin yanı sıra mevcut doğal dokunun da turizmle buluşturulması halinde Yozgat’ın kalkınma yolunda önemli mesafeler alacağını  söyledi.

Vali Özkan, Yozgat’ın her bakımdan büyük bir zenginliğe sahip olduğunu belirterek, “Bu var olan potansiyeli daha verimli, daha etkin hale getirmemiz için çok çalışmamız gerekir. Her şey var. Ne lazım? Arkadaşlarıma da söylüyorum. Çok çalışmak lazım. Var olanı daha verimli, daha etkin, her şeyden önce kullanılır hale getirmemiz lazım.”dedi.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı ve yönetim kurulu üyeleri ile dün öğleden önce biraraya gelen ve  gazetecilerle yaklaşık 1 saat  sohbet eden  Vali Özkan, önümüzdeki yıl Yozgat bölgesindeki 3 yol çatısında  yöresel ürünlerin satışı için pazarlama stantlarının oluşturulacağını açıkladı.

Yozgat’ın deneyimli basın mensuplarıyla eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa ve sanayileşmeye kadar birçok konuya değinen Vali Özkan, şehrin yatırımlar konusunda şanslı illerin başında geldiğini de ifade etti.

YOZGAT’IN İLÇELERİ İLE TİCARET HACMİNİ GÜÇLENDİRMEMİZ GEREKİR

Yozgat’ın ilçeleri ile ticaret hacminin güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Özkan, “Şehrimiz konumu itibariyle ülkemizin tam ortasında yer alıyor. Komşu illerle sınırlarımızın yakın olması komşu illerle, ilçelerimizin bağlantılarını da güçlendirmektedir. Örneğin, Çandır, Çayıralan, Boğazlıyan ilçelerimizin Kayseri ile bazı ilçelerimizin Tokat’la, Sivas’la ekonomik yönden ilişkileri daha fazladır. Şimdi bunlar bir noktada coğrafik avantajken, İlçelerle, ilin bütünlüğü açısından da bir dezavantaj oluşturuyor. Şimdi ilimiz ve ilçelerimiz arasında ticari yönden bağlantı oluşturmamız gerekiyor. Çünkü çok fazla bir bağlantımız yok.”dedi.

YOZGATIMIZ EĞİTİMDE ZAMANLA BİR MARKA HALİNE GELEBİLİR

Yozgata ilişkin açıklamalarında öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisinin eğitimin sac ayağı oluşturduğunu  vurgulayan Vali Özkan, bu iş birliğinin artırılması halinde eğitimde başarının da kaçınılmaz  olacağını  kaydederek  “Yozgat’ımızda öğrencilerimiz fiziki ve genel durumu bakımından son derece modern okullarda eğitimlerini sürdürüyorlar. Eğer bir öğretmen öğrenci, veli koordinasyonunu doğru sağlar. Mevcut  potansiyelimiz içerisinde bir şey yaratabilir. Sadece eğitimcilerimizle değil, bizlerinde hep birlikte topyekün bir çalışma ile yukarıya taşıyabilirsek o zaman Yozgat’ımız eğitimde bir marka haline gelebilir.”diye konuştu.

KAZANKAYA KANYONUNU TURİZME KAZANDIRACAĞIZ

Aydıncık ilçesinde yer alan Kazankaya Kanyonu’nu turizme kazandıracaklarını bildiren  Vali Özkan,kanyon için proje hazırlandığını açıklayarak bu konuda da şunları söyledi :

“Çok güzel bir doğa yapısına sahip kanyonu dağcılık, doğa sporları ve kamp turizmine kazandırmamız gerekiyor. Bunu yaparken de Kazankaya’nın doğal dokusunu bozmamamız gerekiyor. Burası coğrafi ve kayalık yapısıyla dağkeçisi için de uygun bir alan. Bunun için orada dağkeçisi yetiştirilebilirse bölgeye ayrı bir güzellik katacak.  Ayrıca Sarıkaya Roma Hamamı, ülkemiz ve Yozgat’ımız için önemli bir değerdir. Yine kent merkezinde Çamlık Milli Parkı, Akdağmadeni dağ ve yayla turizmini hayat geçirmemiz gerekiyor. Çekerek ilçesinde lavanta bahçesi ile rafting alanı başlı başına bir turizm alanı haline gelmiş. Bu konsepti birleştirebilirsek cuma günü akşam hızlı trenle gelecek insanları en az iki gün ağırlayıp pazar günü akşam uğurlayabilirsek kentimiz için büyük bir kazanım olur. “

Dünyada içerisinde sıcak suyu bulunan ikinci eserin  Sarıkaya Roma Hamamı olduğunu vurgulayan ve burada çevre düzenlemesinin tamamlanarak yakında hizmete açılacağını bildiren  Vali Özkan, “Bunun yanı sıra geçmiş dönemlere ait arkeolojik çok eserimiz var, onları da Roma Hamamıyla bütünleştirerek turizme  kazandırabilirsek Yozgat bir açık hava müzesi haline dönüşecek. İnşallah hayallerimiz gerçekleşecek.” ifadelerini kullandı.

Yozgat Valisi M.Ali Özkan, ziyaretini tamamladıktan sonra YGC’ne mensup ajans muhabirlerinin  gündeme ilişkin bazı sorularını da ayaküstü yanıtladı.

İade-i ziyaret görüşmesine katılan Yozgat Gazeteciler Cemiyeti (YGC) Başkanı, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu (İGF) Genel Başkanı ve Yozgat Gazetesi.com sahibi Osman Hakan Kiracı, YGC yönetiminden Yeni Ufuk Gazetesi sahiplerinden  Bekir Çaylak ve Ferhat Özer, Anadolu Ajansı (A.A) Yozgat Temsilcisi Ömer Ertuğrul, İhlas Haber Ajansı (İHA) Yozgat Temsilcisi Bahadır Gökgül  ile  ayrıca ANKA Ajansı Yozgat Temsilcisi Seyfi Çelikkaya ve Demirören Haber Ajansı (DHA) Yozgat Temsilcisi Harun Gökçeoğlu Yozgat Valisi M.Ali Özkan’a çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji