Öğrenciler, bilgilendirildi

Öğrenciler, bilgilendirildi
20 Aralık 2012 Perşembe - 1407 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Çiçekdağı Devlet Hastanesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa öğrencilerine Madde Bağımlılığı ile Mücadele Toplantısı düzenledi

Sigara, Alkol, Uyuşturucu Madde bağımlılığının insan sağlığına ve topluma verdiği zararlar hakkında öğrencilere geniş bilgi verilen toplantıda, Çiçekdağı Devlet Hastanesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin, insanlara verdiği zararlar hakkında bilgilendirdi.

Çiçekdağı Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda, gerçekleşen toplantıya Çiçekdağı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Enis Behiç Yaşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan, Çiçekdağı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Çelebi Varış, İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çiçekdağı Başhekimi Dr. Enis Behiç Yaşlı, Gerçekleşen toplantıda, Çiçekdağı’nda İlçesinde eğitim gören öğrencilere zararlı alışkanlıklarından uzak durulması, sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin, insanlara verdiği zararlar hakkında çeşitli bilgi ve önerilerde bulundu.

Başhekim Yaşlı, madde bağımlısı olan kişilerin tespit edilerek, bağımlılıktan kurtarılmaları için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirti.

Yaşlı, “ İlçemizde Zararlı Maddeler Sigara, Alkol, Uyuşturucu Maddeler ile ilgili bilgilendirme toplantılarımız aralıksız devam etmektir.”dedi.

Başhekim Yaşlı, Çiçekdağı’nda madde bağımlılarının gerek ailelerin yardımı, gerekse vatandaşların toplumun sorumluluk bölgelerindeki madde bağımlısı kişi veya kişilerin tespitinin yapılması ve yapılması ile birlikte erkan müdahale yapılmasının gerektiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.