Yerköylü şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

Yerköylü şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı
09 Mart 2016 Çarşamba - 3029 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköylü şehidimizin annesi Ayten Tufaner, Malatya’da görev yapan diğer polis oğlu Ramazan’ın gözyaşını silip “Dik dur oğlum, ağlama. Bak ben dik duruyorum” diyerek teskin etti.

09032016sehitŞırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen özel harekat polisi Muzaffer Tufaner’in cenazesi, memleketi  Yerköy ilçemize bağlı Saray köyünde toprağa verildi.

Şırnak’taki 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında düzenlenen törenin ardından Kayseri’deki evine götürülen şehidin cenazesi, helallik alınmasının ardından Saray köyündeki baba evine getirildi.Evin önünde dua edilmesi sırasında şehidin eşi Memduha, annesi Ayten, babası Ali ve polis kardeşi Ramazan Tufaner, uzun süre tabuta sarıldı.

Şehidin annesi Ayten Tufaner, burada, “Oğlumun vasiyeti var, dik duracağım, ağlamayacağım. Onları sevindirmeyeceğim” dedi.

Şehidin eşi Memduha Tufaner de “İki Muzaffer daha yetiştiriyorum. Onlar sevinmesin” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Saray Merkez Camisine getirilen şehidin naaşı, Kayseri’den mesai arkadaşları tarafından salavatlar eşliğinde musalla taşına kondu.  Tören sırasında şehidin oğlu Ali (13) babasının kepi, kızı Nisanur (11) da beresini giydi. Şehidin 5 yaşındaki oğlu Ahmet de babasının Türk bayrağına sarılı tabutu gelirken asker selamı verdi.

Cenaze, İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu tarafından ikindi vakti kıldırılan namazın ardından köy mezarlığında defnedildi. Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Yozgat milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Abdulkadir Akgül, Yozgat Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Yerköy Cumhuriyet Savcları Enver Eroğlu ve Semih Şimşir, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Belediye başkanı Mehmet Ağaoğlu, Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ile çok sayıda polis, asker ve vatandaş katıldı.

“Yerköylü şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı” için bir cevap

  1. Mesut KAYA dedi ki:

    Şehidim mekanın cennet inşaALLAH Rabbim Ailesi’ne sabır versin Milletimizin başı sağolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.