HABER GÖNDER

Yozgat Valisi Yazıcı, Yerköy’de çeşitli incelemelerde bulundu

Yozgat Valisi Yazıcı, Yerköy’de çeşitli incelemelerde bulundu

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, “Termal Turizme açılacak Yerköy Yeşil ile bütünleşiyor” dedi. 
25012014valiYozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök ile birlikte Yerköy’de termal turizme açılacak alanlarda incelemelerde bulundu.
Vali Abdulkadir Yazıcı, Yerköy’de termal turizme açılacak alanları yeşillendireceklerini söyledi.
Yerköy’ün jeotermal zenginliği değerlendirmenin yanı sıra ilçenin yeşil ile bütünleşmesini istediklerini vurgulayan Yazıcı, şu ifadelerde bulundu;
“Daha önce ilçemize 195 hektar alanda yaklaşık 200 bin adet karaçam ve sedir fidanı dikildi. Ancak bu alanda bazı fidanların tutmadığını görüyoruz. Burada iyileştirmeler kapsamında Kayseri Orman Bölge Müdürlüğümüzce 150 bin fidan dikimi daha yapılacak” dedi.
Bölgenin master planı ve fizibilite çalışması hazırlandığını söyleyen Yazıcı, termal sahada çalışmaların sürdüğünü, master planı ve fizibilite çalışmalarının yakın zamanda Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na sunulacak proje ile yapılacağını kaydetti.
Yazıcı, “Yerköy ilçemizin turizm bölgesi olmasının yanı sıra etrafının güzelliği, yeşille bütünleşmesi de önemli.  İlçemizi yeşillendirme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. 150 bin civarında sarıçam ve sedir ağacı dikeceğiz.“
Fizibilite ve master planı tamamlandıktan sonra belediye tarafından imar planının yapılacağını vurgulayan Yazıcı, “Sorunlu bölgelere yatırımcının gelmesi zor ve zahmetli oluyor.  Burada yapacağımız imar çalışmaları sonrası gelecek yatırımcıya “şu kadar yerimiz ve jeotermal suyumuz var” diyeceğiz. Burada yatırımcının yatırım yapmasını kolaylaştıracak her türlü tedbiri alacağız ve kolaylığı sağlayacağız” diye konuştu.
Yerköy’deki incelemelere, Vali Yardımcısı Kemal Şahin, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yozgat Orman İşletme Müdürü Turgut Duran katıldı.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE