AK Parti İlçe başkanı aday olmayacağını açıkladı

AK Parti İlçe başkanı aday olmayacağını açıkladı
08 Eylül 2017 Cuma - 1168 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, 5. Olağan Kongre de tekrar aday olmayacağını açıkladı.

İlçe başkanı Ahmet Yavuz, AK Parti İlçe teşkilatında yaptığı basın toplantısında, yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kılıç’ın da hazır bulunduğu toplantıda yaptığı açıklamada, 2011 yılımda aldığı görevini bu güne kadar yürüttüğünü belirten Yavuz 5. Olağan Kongre de tekrar aday olmayacağını söyledi.

AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, toplantıda şu açıklamada bulundu:

“Türkiye’nin büyük kaoslar içerisinde bulunduğu, sıkıntılı günler geçirdiği bir dönemde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan,  Adalet ve Kalkınma Partisinin ilçemizdeki kurucularından birisi olma şerefine nail oldum.  Sırası ile İlçe Sekreterliği, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2011 yılında ise İlçe Delegelerimizin vermiş olduğu destekle İlçe Başkanı  oldum ve İlçe Yönetim kurulumu oluşturduktan sonra,  bugüne kadar da bu kutsal görevi  teşkilatım ile birlikte layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. 16 yıllık siyasi hayatım boyunca hep”Halka hizmet hakka hizmettir” düsturu ile hareket  ettim. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yük olmak için değil, üzerindeki yükü paylaşabilmek  için uğraş verdim.”

AK Parti Teşkilatı ile girdikleri her seçimde artırdıklarını beliren Yavuz, “Teşkilatımızla birlikte girdiğimiz her seçimde,  oyumuzu bir önceki seçime göre daha da artırarak  Partimizin kuruluşundan bu yana iktidarda olmasına katkıda bulunduk. İlçemiz içinde her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Yıllardır ihmal edilmiş olan ilçemizi modern bir şehir görünümüne kavuşturabilmek için çaba gösterdik. Adliye Sarayı, Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü Binası, Karakol, Yüksek Okul, TOKİ ve eğitim yuvamız olan onlarca okul, yapmış olduğumuz hizmetlerin bir kaçı. Tabi ki yeterli değil, ama ben bunun bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Oluşacak yeni yönetimin çabaları ve sayın bakanımızın ve milletvekillerimizin katkıları ile ilçemizin daha da çok hizmetler alacağına inanıyorum.  Yapılacak olan ilçe kongresinde aday olmayacağım. Biliyorum ki bu bir bayrak yarışıdır. Bundan sonra ki süreçte de, partimizde yeni  görev alacak arkadaşlarımla birlikte, yine Cumhurbaşkanımızın, Bakanımızın, milletvekillerimizin ve ilçe teşkilatımızın emrinde olacağımdan  ve her zaman olduğu gibi,  canla başla çalışacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bugüne kadar, beni yalnız bırakmayan Sayın Bakanım Bekir Bozdağ’a, milletvekillerime, İl Başkanım Harun Lekesiz ve İlçemizde birlikte görev yaptığım Sandık müşahitlerinden başlayarak, en üst yönetim kurulu arkadaşlarımın tamamına ve en önemlisi her şeyin en güzeline layık olan kıymetli hemşerilerime sonsuz  teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.