“Beni Affet Anne” adlı tiyatro oyunu Yerköy´de sahnelendi

“Beni Affet Anne” adlı tiyatro oyunu Yerköy´de sahnelendi
07 Aralık 2017 Perşembe - 253 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy ilçemizde uyuşturucuyla mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Onur Yenidünya’nın yazıp yönettiği ve Yozgat Valiliği’yle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destek verdiği tiyatro oyunu ’Beni Affet Anne’ sahnelendi.

“Beni Affet Anne” isimli tiyatro eseri, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Salonunda gerçekleştirildi. Tiyatroyu öğrenciler başta olmak üzere çok sayıda kişi izledi.

Onur Yenidünya’nın yazıp yönettiği ve bir kaza sonucu annesini kaybeden Edebiyat bölümü öğrencisi bir gencin, arkadaşlarının yönlendirmesiyle uyuşturucu batağına saplanması üzerine gelişen olayları konu alan ‘’Beni Affet Anne’’ adlı tiyatro eseri izleyicilerden tam not aldı. Yaşar Alptekin, Eyüp Fındık, Onur Yenidünya, Ömer Bulut, Hasan Şener ve Berk Ali Çatal’ın rol aldığı oyun Yerköy’lü tiyatro severlere oldukça duygusal anlar yaşattı. Ünlü sinemacı Yaşar Alptekin bir babanın, uyuşturucu bağımlısı oğlunu bu alışkanlıktan kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu edinen oyun hakkında bilgi verdi. Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı oyunu sahnelemek için 2 aylık turne düzenlediklerini ve ilk duraklarının Yozgat olduğunu söyleyen Alptekin, “Bu toplumdaki yetişkinlere, gençlere önderlik yapmamız lazım. Biz de kendi sektörümüzde, tiyatroda hizmet etmek istedik. Yaklaşık 2 aylık bir prova dönemi oldu. Şimdi de turnedeyiz. İlk durağımız da Yozgat oldu, şimdi de Yerköy’deyiz” dedi.

Tiyatroyu, öğrencilerin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Hacı Hüseyin Asar ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli başta olmak üzere okul müdürleri ve öğretmenler de takip etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.