Çiçekdağı E-Reçeteye Geçti

Çiçekdağı E-Reçeteye Geçti
28 Ocak 2013 Pazartesi - 1323 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Çiçekdağı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Enis Behiç Yaşlı, E-Reçete Hakkında Açıklama Yaptı

15 Ocak’ta E-Reçeteye geçildiğin ifade eden Çiçekdağı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Enis Behiç Yaşlı, “15 Ocak itibariyle Çiçekdağı Devlet Hastanemizde E-reçete yani elektronik reçete bütün hastanelerde olduğu gibi ilçe hastanemizde de geçmiş bulunmaktadır.

E-reçete uygulaması hastalarımız doktora muayene olduktan sonra doktorumuz ona bir elektronik şifre veriyor.  Hasta elektronik şifreyle ve nüfus cüzdanıyla birlikte eczaneye müracaat ediyor.

Eczane medula sistemine girerek bu reçetenin karşılığı olan ilaçları hastaya veriyor. E-reçetenin en önemli faydası hastalarımıza artık yanlış ilaç vermekten veya okunmasıyla birlikte arada doğabilecek yanlışlıkları ortadan kaldırıyor.

İkincisi fevkalade kolaylık, bu ilaçları teker teker sisteme yazmak yerine hazır bir reçete geliyor.

Bu reçetedeki ilaçları biz çıkarıyoruz kare odlarını sisteme kayıt ettikten sonra hastalara ilaçlarını veriyoruz. Bu şekilde ciddi bir iş kazancı ve zaman tasarrufu oluyor. Hastalar beklemekten kurtuluyor.

En önemli sorunu manuel olarak girdiğimiz reçetelerde hastaların elinde reçete olduğu için medula sistemi çalışmadığı dönemlerde de biz hastaya ilaçlarını veriyorduk ama bu sistemle verilmiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.