Çiçekdağı’nda “Ahilik Pilavı” dağıtıldı

Çiçekdağı’nda “Ahilik Pilavı” dağıtıldı
26 Eylül 2013 Perşembe - 1324 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
12

Çiçekdağı ilçesinde Ahiler Haftası kutlamaları çerçevesinde esnaf ve sanatkârlara pilavı dağıtıldı. Pilav dağıtımının açılışını ilçe kaymakamı İnaltekin yaptı.

Çiçekdağı ilçe meydanına pilav dağıtım törenine Çiçekdağı Kaymakamı Sinan İnaltekin, Başkan Vekili Macit,  İlçe Komutanı  Üsteğmen Mustafa Erdal, İlçe Emniyet Müdürü Barış Macit,  Çiçekdağı İlçe Başkanı Hasan Nacakoğlu, Çiçekdağı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Erdoğan, Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özduran,  daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaflar ve çok sayıda kişi katıldı.

Erdoğan yaptığı konuşmada,  geleceğe dönük olarak Ahilik kültürünün geliştirilerek yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi.

Ahiliğin bizi biz yapan önemli değerlerimizden biri olduğunu ifade Erdoğan, “Kırşehir’de yaşayan Ahi Evran’ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla her yıl olduğu gibi yılda 23–29 Eylül tarihleri arasında “Her şeyin özü insan” ana temasıyla 26. ahilik haftası ve 49. esnaf bayramı kutlamaları ilimizde ve ilçelerimizde başlamış olup devam etmektedir” .

Yapılan konuşmaların ardından yılın Ahisi olarak seçilen esnaflara plaket takdim edildikten sonra Gürcistan halk oyunları ve Kırşehir Gençlik merkezi tarafından halk oyunları gösterileriyle program sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.