HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0797
  %-0,32
 • EURO
  9,6858
  %-0,12
 • ALTIN
  451,12
  %-0,81
 • BIST
  1.409
  %2,24
Kan Toplama Otobüsü Yerköy'de

Kan Toplama Otobüsü Yerköy'de

Türk Kızılayına ait kan otobüsü, Yerköy’de,  kan vermek isteyen vatandaşların bağışlarını kabul etti.
Türk Kızılayı tarafından ilçemizde başlatılan ve 3 günlük kan bağışını kabul edecek kan otobüsü, ilk günde 50 ünite kan topladı.
Kırşehir Caddesine park eden Kan toplama otobüsü Dr. Selçuk Cansız, kan bağış kampanyalarının aralıksız olarak devam ettiğini söyledi.
Kan toplama otobüsü ile ilçeleri gezerek vatandaşların bağışlarını kabul ettiklerini söyleyen Cansız şu şekilde konuştu;
”Kan yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan ve kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastalarımız, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlarımız, trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır” dedi.
Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı olan kan ve kan ürününü temin edebilmek amacıyla çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini bildiren Cansız, ”Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu.
İlçede 3 gün boyunca kan toplayacaklarını belirten Cansız, ilk günde 50 ünite kan topladıklarını belirti.
Sağlıklı olan herkesin kan vermesi gerektiğini belirten Kızılay Yerköy Şube Başkanı Halit Altındaş ise “Trafik kazalarında, ameliyatlarda, kan hastalıkları ve bunun gibi durumlarda kana acil ihtiyaç duyulmakta. İnsanlarımız kan merkezlerine, kan ihtiyacını giderebilmek için başvurmaktalar. Türk Kızılay’ına ait kan merkezleri de bu isteklere cevap verebilmesi için, kan stoklarının her zaman için yeterli seviyede olması gerekmekte. Bunun için sağlığı yerinde olan kişilerin kan vermesi gerekir”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE