Öğrencilere trafik eğitimi verilmeye başladı

  • Haberin Tarihi: 30 Mart 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
12

Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik başlatılan trafik eğitim kursunu vermeye başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, öğrencilere eğitimi özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında görevli öğreticiler tarafından verileceğini söyledi.

Yavuz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Karayolları Trafik Stratejisi ve Eylem Planı hükümleri gereğince okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması sorumluluğu Bakanlığımıza verilmiştir. Bu nedenle Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu ile Genel Müdürlüğümüz arasında Protokol imzalanarak uygulamaya konulmuştur. Bu Protokol ile ülkemizdeki resmî ve özel bütün okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların neler olacağının öğretilmesi ve trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimize verilecek bu eğitimler Protokol çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz gözetiminde gerçekleştirilecek olup bu eğitimler Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kurslarındaki trafik ve çevre dersi ve trafik adabı dersi usta öğreticileri tarafından verilecektir. Söz konusu program 29 Mart Çarşamba günü itibariyle ülke genelinde başlayacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizdeki programı bugün Namık Kemal İlkokulunda başlatıyoruz. İlçemizde bulunan toplam 2408 İlkokul ve okulöncesi öğrencisine bu eğitimler üç sürücü kursu tarafından bir yıl içerisinde verilecektir.”

Namık Kemal İlköğretim okulundan ilki gerçekleşen kutra, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Hüseyin Asar,  özel sürücü kursu eğitmenleri ve öğretmenlerde katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın