HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2014/378 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2014/378 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah. Atatürk Bulvarı Petek sok.71 ada205 parsel 1167 m2 yüzölçümlü4/100 arsa paylızemin katta bulunan1 nolu dairedir.Daire binanın güney kısmında olup doğu ve batı cephelidir.Meskenyol kotundan1 m yukarıdadır.Bina doğalgazlı ve kombi sistem ısıtmalıdır.Binada asansör yoktur.Mantolama vardır.Yaklaşık 25 yıllık binadır.Daire yaklaşık 125 m2 alana sahiptir.3oda1 salon ve müştemilattan oluşur.Duvarlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır.Giriş bölümü ve odalar ahşap parke kaplamadır,ıslak zeminler ve duvarları seramiktir.Banyo ve wc tavana kadar fayanstır.Pencereler PVC doğramadır.Mutfak dolabıstandart olup tezgah suni dökmedir.Parsel alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Belediye imar planına göre ayrık nizam 7 katlı konut alanında bulunmaktadır.Parselyan parsel ile78 m olarak müsadeleridir.Bina ilçe merkezindedir.Ulaşım problemi yoktur.Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur.Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI-YERKÖY/YOZGAT
———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu ve taşınmaz bilgilerine göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli yerköy İlçesi Yeni mah. Şehit Abdulkadir Tuğ caddesi 73 ada22 parsel zemin kat no:18/9 olan dükkan vasıflı taşınmazdır.Parsel düz eğimlidir.Bina 5 katlıdır.Dükkan doğuya cephelidir.Dükkanın yola cephesi 3,50 m olup yaklaşık 30 m2 alana sahiptir.Cemakanı demir doğramalı olup sac levhalar ile kapatılmıştır.Dükkan duvarları beton sıvalı olup yerler karo mozaik kaplamadır.Dükkan içerisinde herhangi bir ısıtma ve su tesisatı yoktur.Parsel alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Belediye imar planına göreblok nizam5 katlı konut alanında bulunmaktadır.Ön yoldan çekme mesafesi olmayıp yan parsellerden 3m çekme mesafesi vardır.Dükkan ilçe merkezindedir.Ulaşım problemi yoktur.Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur.Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:10 – 11:15 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:10 – 11:15 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI-YERKÖY/YOZGAT
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/378 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE