HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,5376
  %0,74
 • EURO
  10,1441
  %1,03
 • ALTIN
  495,50
  %0,36
 • BIST
  1.432
  %1,27
Mısır'da ölenler için Yerköy'de gıyabi cenaze namazı kılındı

Mısır'da ölenler için Yerköy'de gıyabi cenaze namazı kılındı

   

Yerköy ilçemizde, teravih namazı sonrası Mısır’da ve Suriye’de yaşanan olaylarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yerköy İlçe Müftülüğü tarafından camilerde, Mısır’da ordu katliamında ölenler ve Suriye’de yaşanan olaylarda hayatlarını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı teravih namazı sonrası kılındı.
Mısır’da ve Suriye’de şiddetlenen olaylarda giderek artan can kayıplarına Türkiye’den de tepki yağdığını ifade eden Yerköy İlçe Müftü Ahmet İkbal Aydın, “Ramazan ayını idrak etmekte olduğumuz şu günlerde maalesef Mısır’da ve Suriye’de bulunan mazlum Müslüman kardeşlerimizin öldürülmesi bizleri büyük bir yasa bürümüştür. 2-3 gündür Mısır Adeviyye meydanında darbeye direnler ve Suriye’de yaşanan iç savaşta masum halk acımasızca katledilmektedir. Sivil ve silahsız halkın üzerine kurşun yağdıran Mısır’da 2 yüzden fazla kardeşimiz şehit olurken, binlerce vatandaşı ise yaralamışlardır.
Bizde acımasızca öldürülen Müslüman kardeşlerimizi için Yerköy ilçemizde bulunan tüm camilerde teravih namazı sonrası gıyabı cenaze namazı kıldık.”dedi.
Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından dualar edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. 19 yaşında hunharca dövülerek katledilen ali ismail korkmaz içinde bir gıyabi cenaze namazı kılabilecek kadar vicdan taşıyormusunuz acaba?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE