HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,3360
  %0,29
 • EURO
  10,1394
  %0,29
 • ALTIN
  500,74
  %0,37
 • BIST
  1.454
  %0,90
Rehber Öğretmenler Eşliğinde Tercihler Yapılacak

Rehber Öğretmenler Eşliğinde Tercihler Yapılacak

   

Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, YGS ve LYS sonrasında öğrencilerin üniversite yerleştirme tercihlerine rehber öğretmenlerin eşlik edeceğini söyledi.
YGS ve LYS’nin de üzerinde daha fazla öneme sahip olan üniversite yerleştirmeleriyle ilgili bir çalışmanın yapıldığını vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, ”08–18 Temmuz 2013 tarihleri arasında ülke genelinde yapılacak olan üniversite tercihlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri almıştır.”dedi.
Okullarda rehber öğretmenlerin tercihlerle ilgili gerekli rehberlik hizmetlerinin vereceğini ifade eden Yavuz, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Yerköy öğretmen evinde tercih merkezi oluşturmuştur. İlçemizde toplam 569 öğrenciden 309 öğrenci 4 yıllık fakülteleri, 118 öğrencide 2 yıllık yüksek okulları tercih yapma hakkını kazanmıştır.
Öğretmen evinde oluşturulan tercih merkezinde rehberlik araştırma merkezi rehber öğretmenleri tarafından tüm öğrencilerimize tercih dönemi süresince gerekli rehberlik hizmeti verilecektir.”şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. Yerköy’de böyle bir eksikliği görerek bunu gidermek için attığı bu güzel adımdan dolayı müdür beye teşekkür ederiz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE