HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,5405
  %0,78
 • EURO
  10,1508
  %1,10
 • ALTIN
  495,83
  %0,43
 • BIST
  1.432
  %1,27
Şehidin oğlundan örnek davranış

Şehidin oğlundan örnek davranış

   

İki yaşında iken babası Suat Altundaş şehit olan Ömer Altundaş, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’ndan aldığı şehitlik yardımının kesilmesi için vakfa dilekçe verecek örnek bir davranış sergiledi.
Henüz 2 yaşındayken babası şehit olan ve bu nedenle Mehmetçik Vakfı’ndan yardım alan Ömer Altundaş, iş yeri sahibi olunca vakıf tarafından gönderilen maaşın kesilmesi için dilekçe verdi.
2 yaşındayken babası şehit olduktan sonra kısa süre önce de annesini kaybettiğini ifade eden 23 yaşındaki Ömer Altundaş, iş yeri sahibi olunca vakfa bir dilekçe yazdığını artik yardıma ihtiyacı olmadığını ve bu nedenle aldığı paranın kesilmesini istedi belirti.
Altundaş, “1991 Yılında, Babam Şırnak Silopi İlçesinde şehit oldu. Bu yardımı kesme sebebim, tamamen vicdani bir duygu. Vicdandan öte, Şehit ailelerini düşündüğümde, benim durumumda olduklarını biliyorum çoğunun.
Çoğunu şöyle bir hayat ettiğimde zorluk çektiğini, ne hayal ettiklerini bildiğim için bu yardımın iptal edilmesini, tekrar şehit ailelerine dönmesini istedim. Ve daha çok kendime ait iş yerim var. Saolsunlar Mehmetçik Vakfı Sayesinde oldu bunlar.
Beni okutanda büyütende onlardı. Onların sayesinde buralara geldim, şehit ailelerine geri dönmesini istediğim için oldu. Tamamen vicdani bir duygu diye bilirim.
Bağışçılara buradan çok çok teşekkür ediyorum. Şehit Ailelerine gönderilen yardımın doğru yerlere ulaştığını biliyorum. “dedi.

Haber: Yerköy Gazetesi “ÖZEL HABER”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE