HABER GÖNDER

 • DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
İlçemizde, kurban bıçakları bilenmeye başlandı

İlçemizde, kurban bıçakları bilenmeye başlandı

   

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte kurban kesecek vatandaşlar evlerinde bulunan ve körelen bıçakları biletmek için bıçakçıların yolunu tuttular

Şu günlerde en yoğun günlerini yaşayan bıçakçılar ise vatandaşların yeni bıçak almadığını ve eskileri kullanmayı tercih ettiğini söyledi.
Yerköy İlçemizde 12 yıldır bıçakçılık yapan Ali Özsoy, 12 Yıldan beri bıçakçılık yaptığını belirterek, “Bizim en yoğun olduğumuz dönem Kurban Bayramından önceki günler. Bu dönemlerde kurban kesecek vatandaşlar evdeki eski bıçaklarını bize getirerek biletiyor.
Bazen kurban kesmeyen vatandaşlarda sırf adet yerini bulsun dile bıçaklarını getiriyorlar. Bayrama kadar boş günümüz yok. Şu an elimde yüzün üzerinde bilenmek üzere bıçak bekliyor” dedi.
Bıçakları 2 TL ile 3 TL aralarında bilediğini de dile getiren Özsoy, “Vatandaşlar artık yeni bıçak almıyor. Herkes evindeki eski körelmiş bıçakları getirip biletiyor ve yeniden kullanıyor.
Bu nedenle yeni bıçak satışımız neredeyse durmuş durumda. Bıçakları çok cüz’i bir paraya veriyoruz ama vatandaş yine de eskilerini biletmeyi tercih ediyor” dedi.
 Haber:Yerköy Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji