HABER GÖNDER

 • DOLAR
  13,4517
  %-0,50
 • EURO
  15,3729
  %-0,36
 • ALTIN
  785,86
  %-0,47
 • BIST
  2.085,76
  %0,62
Yerköy’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Yerköy’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

   

Çanakkale Zaferi’nin 97’inci yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Yerköy’de anma töreni düzenlendi. Gerçekleşen programda şehit aileleri şehitlerinin kabristanında gözyaşlarına boğuldular.
Çanakkale Zaferi’nin 97’inci yılında dünyaya karşı kazanılan harp ve bu harbi canları pahasına kazanarak ‘Çanakkale’yi geçilmez’ kılanlar, Yerköy ilçemizde düzenlenen törenle bir kez daha anıldı.
Düzenlenen anma programında 18 Mart 2012 Pazar günü saat 9:00’da Yerköy Şehitlik Mezarlığında çelenklerin konmasından sonra Saygı duruşu, İstiklal marşı, Yerköy Müftülüğünde Kuranı Kerim ve Duaların okunması sonrasında gerçekleşti.
Yerköy Şehitlik Mezarlığında gerçekleşen programda İlçe Jandarma Komutanlığı adına konuşma yapan P. Uzman Çavuş, konuşmasında. “Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, elbiseleri dahi çıkartılmadan bilinmeyen yerlerde kefensiz bazılarının da mezar taşlarının olmadan ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde yatan kahraman şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
Şehitlik mezarlığında duygulu anların yaşandığı 18 Mart Şehitleri Anma Gününde, Şehit Piyade Uzman Çavuş Erhan Ar’ın ailesi, şehit Erhan Ar’ın mezarı başında gözyaşlarını tutamazken, programa katılanlar ailenin feryadına dayanamayarak göz yaşlarına boğuldular.
Yerköy Şehitlik mezarlığında gerçekleşen program bitimi sonrasında çeşitli okullardan gelen öğrenciler Yerköy Şehitlik mezarında yatan şehitlerimizin mezarları ziyaret ederek başlarında dualar okudular.
Yerköy Şehitlik Mezarında başlanan program sonrasından Yerköy 80. Yıl İlköğretim Okulu konferans salonunda programa devam edildi.
80. Yıl İlköğretim Okulu konferans salonunda düzenlenen Çanakkale Zaferi’nin 97’inci yılı anma programında, Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ardından. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şehit Erhan Ar Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Aydın Bora yaptı.
Bora, konuşmasında Türkler savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale zaferinin 97’inci Yıldönümü kutlamanın ve kutsal vatanımızın için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşadıklarını, Çanakkale Zaferinin dünya tarihinde bir dönüm noktası olduğunu, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Ulusunun belirleyici bir rol oynadığını, Kurtuluş savaşının ilk meşalesinin tutuşturulduğu yüce Türk ulusunun Kahramanlık ve fedakarlığın doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olduğu ifadelerinde bulundu.
Aydın Bora’nın konuşması sonrasında, Şehit Erhan Ar Ticaret Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrenciler tarafından hazırlanan Slayt Gösterileri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri için çeşitli şiirler okunurken, tiyatro ve Koro gösterileri de düzenlendi.
Gerçekleşen gösteriler sonrasında, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir, Şehitlik mezarlığı çevre düzenine katkıda bulunan Yerköy İlçe Esnafları, İbrahim Ertuğrul Coşar, Mustafa Mandıracı ve Bülent Durmaz’a şehit aileleri tarafından plaket takdim edildi.
Haber: Yerköy Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji