Adalet MYO, Öğrencilerine Madde Bağımlılığı Konferansı

Adalet MYO, Öğrencilerine Madde Bağımlılığı Konferansı
01 Aralık 2012 Cumartesi - 1899 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu (MYO) öğlecilerine “Madde bağımlılığı” konulu seminer verildi

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) görevlilerince, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nca “Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları” konulu konferans düzenlendi.

Yerköy Adalet MYO konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Yerköy İlçe Kaymakam Vekili Mustafa Türkcan, Adalet MYO Müdürü Murat Koçsoy, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Cibelek, Yüksek Okul Sekreteri Oğuz Duygu ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansta, gençlerde madde bağımlılığına karşı farklılık yaratmak amacıyla böyle bir uygulama yapıldığını ifade eden Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Amiri Hakan Ülger,  bağımlılığın tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu, madde bağımlıların çoğunlukla bağımlılıklarının farkında olmadığını belirtti.

Arkadaş çevresi ve aile sorunlarının da gençleri madde bağımlılığına ittiğine işaret eden Ülger, “Bir kereden bir şey olmaz demeyin. O kıskaca düşersiniz. Madde kullanımı insanlık suçudur. Kişi sadece kendine değil, topluma, insanlığa zarar verir. Bağımlılık sadece bağımlının değil, tüm toplumun sorunudur” dedi.

Kimsenin, kendi hayatıyla kumar oynama hakkı bulunmadığını vurgulayan Ülger, kişiyi madde bağımlılığına iten nedenler arasında yüzde 42 ile ilk sırayı merak duygusunun aldığını kaydetti.

Ülger’in konuşması sonrasında, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube personellerinden Kamil Ünlü, öğrencilere, grafiklerle madde bağımlığı hakkında verileri aktardı.

Ünlü, “Siz öğrencilere, zehir tacirleri öncelikle sizlerin güveninizi kazanmak ister. Güveninizi kazandıktan sonra ilk olarak sigarayla başlatır daha sonra alkol ve ondan sonra geri dönüşü olmayan bir yola girilir.

Bizler bu durumun önüne geçmek için bu tür bir seminerler sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bu anlamda tüm gençlere ulaşmayı hedefliyoruz. Hepiniz yakın çevrenizden mesulsünüz. Bu toplumun geleceği sizlersiniz.” diyerek, gençleri madde bağımlılığına karşı uyardı.

“Adalet MYO, Öğrencilerine Madde Bağımlılığı Konferansı” için bir cevap

  1. Oktay AKRAZ dedi ki:

    Allah gençlerimizi bu beladan korusun. “Bağımlılık sadece bağımlının değil, tüm toplumun sorunudur.” Önemsemediğiniz her bir bağımlı kişi gün gelip sizin de çocuğunuza zarar verebilir unutmayın. Selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.