HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,1550
  %0,28
 • EURO
  9,7089
  %-0,08
 • ALTIN
  457,33
  %-0,38
 • BIST
  1.393
  %-1,65
Çiçekdağılı öğrenciler Çanakkale’yi gezdi

Çiçekdağılı öğrenciler Çanakkale’yi gezdi

‘Kuruluştan Kurtuluşa’ projesi kapsamında, Çiçekdağı’lı öğrenciler Çanakkale’yi gezdi.
10062015geziÇiçekdağı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çiçekdağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ortak hazırlanan “Kuruluştan Kurtuluşa” projesi kapsamında öğrenciler Çanakkale’yi gezdiler.
Çiçekdağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Yağmur, hazırladıkları ‘Kuruluştan Kurtuluşa’ projesi kapsamında, ilçede bulunan 44 öğrenciyi Çanakkale’ye götürdüklerini söyledi.
Projesi kapsamında öğrencileri Söğüt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne ve İstanbul’u gezdiklerini ifade eden Yağmur, “Çiçekdağı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çiçekdağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak ilçemizde bulunan öğrencilerimizin milli duygularını güçlendirmek, onlara şanlı bir tarihe sahip olmanın nasıl bir duygu olduğunu yaşatmak için böyle bir gezi düzenledik. Gezimizde katılan öğrencilerimize, Türk milletinin şanlı bir tarihe sahip olduğumuzu aşılamak, yurdumuzu düşmanlardan koruyabilmek için milletimizin ne gibi fedakârlıklar verdiğini kavratmak amaçlarına “Kurtuluştan Kuruluşa” projesi kapsamında gezi düzenledik. Gezimizde,  Bilecik Şeyh Edebali Türbesi’ni, Bursa’da Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri ve Osmanlı döneminden kalan Cuma Kızıklı Köyü’nü, Çanakkale’de şehitlik, Edirne’de Selimiye Cami’ni ve İstanbul’da Topkapı Sarayı Sultan Ahmet, Ayasofya, boğaz turu gerçekleştirdik” dedi.
Gezi’ye öğrencilerin yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atilla Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Yağmur ve öğretmenler refakat etti.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE