İMKB Atatürk Ortaokulunun Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

İMKB Atatürk Ortaokulunun Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
15 Mayıs 2013 Çarşamba - 1302 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
12

Çiçekdağı İMKB Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında bir program düzenlendi.

İMKB Atatürk Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan, Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz şube müdürleri, kurum amirleri, velileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İMKB Atatürk Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuray Ünal, Peygamber Efendimiz Hz. `in Kur`an-ı Kerim`in adeta yaşayan bir örneği olduğunu belirtti.

Peygamber Efendimizin ebedi saadet yolunu insanlığa gösterdiğini ifade eden Başak, “Kutlu Doğum Haftası denildiğinde Hz. Peygamberi (s.a.v.) anmak ve en önemlisi anlamak . O rahmet ve Peygamberidir. Dünya onunla aydınlanmış, doğru yolu o göstermiştir.

Örnek şahsiyeti, merhametli, yumuşak kalbiyle tüm insanları kucaklayan Hz. , Allah`tan aldığı ve barış ışığını her seviyedeki insanla paylaşmış, hayatı boyunca hak sahibine hakkını vermek için büyük gayret göstermiştir. Peygamber Efendimizi insanlık örnek almalıdır” .

Ünal`ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler ve okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.