Mısır’da ölenler için Yerköy’de gıyabi cenaze namazı kılındı

Mısır’da ölenler için Yerköy’de gıyabi cenaze namazı kılındı
30 Temmuz 2013 Salı - 1663 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy ilçemizde, teravih namazı sonrası Mısır’da ve Suriye’de yaşanan olaylarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yerköy İlçe Müftülüğü tarafından camilerde, Mısır’da ordu katliamında ölenler ve Suriye’de yaşanan olaylarda hayatlarını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı teravih namazı sonrası kılındı.

Mısır’da ve Suriye’de şiddetlenen olaylarda giderek artan can kayıplarına Türkiye’den de tepki yağdığını ifade eden Yerköy İlçe Müftü Ahmet İkbal Aydın, “Ramazan ayını idrak etmekte olduğumuz şu günlerde maalesef Mısır’da ve Suriye’de bulunan mazlum Müslüman kardeşlerimizin öldürülmesi bizleri büyük bir yasa bürümüştür. 2-3 gündür Mısır Adeviyye meydanında darbeye direnler ve Suriye’de yaşanan iç savaşta masum halk acımasızca katledilmektedir. Sivil ve silahsız halkın üzerine kurşun yağdıran Mısır’da 2 yüzden fazla kardeşimiz şehit olurken, binlerce vatandaşı ise yaralamışlardır.

Bizde acımasızca öldürülen Müslüman kardeşlerimizi için Yerköy ilçemizde bulunan tüm camilerde teravih namazı sonrası gıyabı cenaze namazı kıldık.”dedi.

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından dualar edildi.

“Mısır’da ölenler için Yerköy’de gıyabi cenaze namazı kılındı” için bir cevap

  1. ali dedi ki:

    19 yaşında hunharca dövülerek katledilen ali ismail korkmaz içinde bir gıyabi cenaze namazı kılabilecek kadar vicdan taşıyormusunuz acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.