HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0988
  %0,35
 • EURO
  9,7195
  %0,38
 • ALTIN
  452,10
  %0,34
 • BIST
  1.409
  %2,24
T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2010/456 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2010/456 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2010/456 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İli, Yerköy İlçesi, Yenimahalle Kırşehir Caddesi Mevkii, 71 ada, 179 parsel, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm olan mesken. Satışa konu taşınmaz apartmanın zemin katında bulunmakta olup, kuzey kısımda bulunan meskendir. Meskenin herhangi bir yola cephesi olmayıp, doğu, kuzeyde ve batıda çekme mesafelerine bakmaktadır. Apartman doğalgazlı ve merkezi sistem ısıtmalıdır. Apartmanda asansör yoktur. Binaya mantolama sistemi yapılmış olup, bu daire bos bırakılmıştır. Yaklaşık 30 yıllık yapıdır. Doğu, batı ve kuzeye cephelidir. Yola cephesi yoktur. 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Giriş bölümü ve ıslak hacim yerler seramik döşeli olup, odalar ahşap parke kaplamalıdır. Pencereler ve kapılar ahşap doğramalıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Kalorifer petekleri eski döküm peteklerdir. Banyo ve WC duvarları tavana kadar eski tip fayans döşelidir. Parsel elektrik, su, telefon altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.
Adresi: Ayanoğlu Mahallesi Atatürk Bulv.Arzu Apt. No:58/1 Yerköy / YOZGAT
Yüzölçümü: 120 m2
Arsa Payı: 4/40
İmar Durumu: Var, İnşaat tarzı AYRIK nizam 7 katlı konut ve ticari alan
Kıymeti: 70.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Yok

 1. Satış Günü: 03/03/2015 günü 11:00 – 11:05 arası
 2. Satış Günü: 03/04/2015 günü 11:00 – 11:05 arası

Satış Yeri: Yerköy İcra Dairesi Satış Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif
verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/456 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE