HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/570 ESAS

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/570 ESAS

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2013/570 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 No’lu Taşınmazın
Özellikleri: YOZGAT İLİ YERKÖY İLÇESİ YENİ MAHALLE 39 ADA 31 PARSELDE
KAYITLI 1.KAT 6 NOLU MESKENİN ÖZELLİKLERİ 3 ODA 1 SALON,2
BALKON, DUVARLAR DÜZ BETON SIVALI VE PLASTİK BOYALI,YERLER KOMPLE
DÜZ DÖKME MOZAİK KAPLAMADIR. AHŞAP DOĞRAMALIDIR.MUTFAK ESKİ TIP
YAPIMLI OLUP, DÜZ BETON MUTFAK TEZGAHI VARDIR.MUTFAK DOLABI
YOKTUR. BANYO VE WC YERLERİ MOZAİK DÖŞEMELİ OLUP DUVARLAR YARIYA
KADAR SERAMİK KAPLAMADIR.105 M2 DIR.
Adresi: YENİ MAHALLE YERKÖY/YOZGAT
Yüzölçümü: 105 m2
Arsa Payı: 116/968
İmar Durumu: AYRIK NiZAM H:15,50 TAKS:0,40 KAKS:2,0
Kıymeti: 55.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: TAPU KAYDINDAKI GİBİDİR.
1. Satış Günü: 09/06/2014 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü: 09/07/2014 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri: YERKÖY ADLIYESI OTOPARKI ÖNÜ
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi
şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.
İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/570 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE